Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Muszáj eladnom a részemet egy...

Muszáj eladnom a részemet egy házból, ha a többi tulajdonos is el akarja adni?

Figyelt kérdés
1/5 részben tulajdonosa vagyok egy családi háznak. A többi tulajdonos el akarja adni a részét, én viszont nem akarok megválni tőle, és a többieket sem tudom kifizetni.

2013. ápr. 28. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mit nem lehet felfogni azon, hogy tulajdonrész is eladható. Ráadásul le is írtam már feljebb.

Más kérdés, hogy nem igen fog így senki vevőt találni, ha de mégis, akkor semmi akadálya annak, hogy az ingatlan 80%-át adják el.

2013. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"nem igen fog így senki vevőt találni"


DEHOGYNEM! Csak nem azon az áron, amit a kedves eladó elképzelt! ÉN például biztosan megvenném! Van az az ár!

2013. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Egyébként azért nem akarom eladni a részem, mert egy másik tulajdonos közeli ismerőse szeretné megvenni, természetesen áron alul.

Ingatlanbecslő barátom szerint legalább háromszor annyit ér, mint amennyiért el akarják adni.

És bár nincs szükségem arra a pénzre, ahogy a többi tulajdonosnak sem, ilyen áron nem szeretném elherdálni.

2013. máj. 4. 15:24
 14/14 anonim ***** válasza:

De akkor marha egyszerű a megoldás:


A ház 4/5 részét a többi tulajdonos olyan áron adja el, amilyenen csak akarja, te meg kérjél az 1/5-öd részért 3x annyit - vagy amennyit gondolsz.


Nem értem neked mi közöd ahhoz, hogy a TÖBBIEK mennyit kérnek a tulajdonrészükért.


Félreértések elkerülése végett:


Nem A HÁZNAK van egy értéke, amit aztán 5 felé kell osztani. A tulajdonrészek külön-külön (akár totálisan különböző áron) is értékesíthetőek.

2013. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!