Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apám pénzt kért tőlem kölcsön....

Apám pénzt kért tőlem kölcsön. Tényleg csúnya dolog volt kamatot kérnem?

Figyelt kérdés

Normális esetben, családon belül nincs kamat.


Nekem volt 3 millióm az OTP-ben, kb. 6% kamatra lekötve. Kölcsönkért. Feltörtem a betét és odaadtam, mert csak fél évről volt szó. Két év múltán még mindig nem adta vissza, és kértem, hogy legalább azt a kamatot adja meg, amit az otp fizetett volna. Azaz nem hitelkamatot kértem. Közben megtudtam,hogy apám haverja 10 milliót adott kölcsön évi 10%-os kamatra. Apám és testvérem azt mondta, féreg vagyok, hogy kamatot kérek. És hogy a vállalkozást, amit tesómmal csinálnak, majd tesómra fogja íratni. (Csak mellesleg jegyzem meg,hogy engem egy fillérrel nem segített, mindent önerőből értem el, a kölcsönadott 3 milliót is évek alatt spóroltam össze a fizetésemből. Amit ő lenéz, mert csak sz@r alkalmazott vagyok, nem vállalkozó...)


Ti mit tettetek volna helyemben? Mit tennétek most?



2013. ápr. 29. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
A többiek nem tudnak olvasni, nem hitelre adta a pénzt, hanem azt a kamatot kérné, amit a bank adott volna, ha még mindig ott lenne a pénze. Az apja pénzéhes f.sz , nem ő. És szerintem jól tetted, papírt is kellett volna írni, hogy tényleg visszakapd a pénzed.
2013. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

szerintem teljesen jogosan tetted!

Hiszen ebben az esetben, te tettél szívességet, és te csak annyit kérsz cserébe, hogy ne legyen veszteséged.

Ha hitelhez kellett volna nyúlnia, sokkal rosszabbul járt volna az édesapád. Ebben az esetben ő nyert nem is keveset, te meg maradtál az eredeti állapotnál. Teljesen korrekt.


Azért ilyen összegeknél nem árt szerződést kötni, nem is a bizalmatlanság miatt, hanem az adóhatóságnak bármikor el kell tudni számolni.

2013. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A kölcsön feltétele mindig megállapodás kérdése.


A magánügyed, hogy családban ezt hogy kezeled. Adhattad volna a pénzt ajándékba, kölcsön, kölcsön de banki kamatra vagy kölcsön banki kamatnál magasabb kamatra.


Sajnos több hibát is elkövettél:

1: eleve kölcsön adtál családon belül (esetek kb 80%-ában nem adják meg),

2: nem papíroztátok le (így azt mondanak rá amit akarnak - pl most még téged zsarolnak érzelmileg azzal, hogy féregnek állítanak be).


Amit sokan elfelejtenek, hogy az a te pénzed. Nem kötelező másnak odaadni. Nem is kell feltétlenül a családodnak megfelelni, mert elsősorban nem értük, hanem magadért vagy felelős.

Az a pénz most hiányozni fog a lakásvásárlásodhoz, a tanulásodhoz vagy a gyermeked felneveléséhez. Na, ki is a féreg? Nem éppen az, aki ellehetetleníti a lakásvásárlás, tanulás vagy gyereknevelést?


Voltam én is hasonló helyzetben, megfizettem a tanulópénzt. Azóta inkább nem akarok megfelelni egyeseknek.

2013. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Visszakaptam azóta a pénzem, igaz 3 év múlva és kamatok nélkül, több részletben. Csak érdekel az erkölcsi oldala.
2013. ápr. 30. 11:58
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Az más.


Ha legalább a tőkét visszakaptad úgy, hogy korábban nem egyeztetek meg a kamatfizetésben, akkor viszont szerintem nincs kifogásolnivalód.

Szerintem ugyan járna legalább a banki kamat, de az előzetes megegyezés hiányában az is korrekt, hogy legalább a tőkét visszakaptad.

2013. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Így se korrekt.


A jószívűsége miatt 3 évi kamatot bukott, plusz a visszakapott összeg az infláció miatt korántsem ér annyit, mint amikor kölcsönadta (ezt a banki kamat fedezte volna).


Azaz (vásárlóérték tekintetében) még a tőkét se kapta vissza.

2013. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!