Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S. Magánszemélyként...

S. O. S. Magánszemélyként köthetek - írhatok megbízási szerződést?

Figyelt kérdés

Saját termesztésű virágaimra és magjaimra (nem sok) mondta egy kertészetis csaj,hogy szívesen eladja a kertészetében,csak írjak megbízásit,hogy miket adtam oda és milyen árat szeretnék értük és így nem köthet belé az ellenőrzés.

A pénzt akkor kapnám meg,ha sikerült eladnia, tehát nincs most befektetni való pénze, ezért lenne ez a megoldás.

Kérdeztem Tőle, Magánszemélyként nem-e adás vételit kéne írnom,ill. írhatok-e egyáltalán ilyen meggbízásit,de biztos nincs ideje válaszolni,viszont Én most hétvégén leutaznék Hozzá a virágaimmal,hogy az Anyák Napi forgalomban elkeljenek,de nem tudom milyen papírt írjak/írhatok,amivel Mindketten be lennénk biztosítva!?


Köszi a segítséget!


2013. máj. 3. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Megbízási szerződést egy feladat, munka elvégzésére szoktak kötni. Például munkavédelmi oktatásra, vagy számítógépes programok karbantartására.

Amiről Nálad szó van, az szerintem bizományosi megállapodás lenne, mivel csak akkor fizet, ha eladta az árut.


Egy kis csemegéznivaló:

[link]

2013. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ne zavarjon, hogy a szerződésmintában készüléket vesznek át bizományba, mert bármit lehet, csak arra kell "szabni" a szerződést...


Szerződésminta a tájékoztató alján!

2013. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!