Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Harmadik gyerekemmel vagyok...

Harmadik gyerekemmel vagyok terhes. A mostani párom elhagyott. Szülés előtt az apaságin kivül kell-e valamit intézni a kiemelt családipótlékhoz? Birósági végzés kell-e arról hogy egydülálló leszek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 16:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Olyan hivatalos papirra gondolok amivel bizonyítom hogy egyedülállóként fogom nevelni a már születendő gyermekemet is.Családipótlék igényléshez mivel bízonyítom hogy az újszülött gyermekemet is egyedül nevelem?Szülés előtt intézzem??
2009. okt. 27. 16:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bizonyítani, hanem teljes felelősségtudatban kell kijelenteni.
2009. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de megrázott, amit írsz. Remélem, a gyereked apja jól megbűnhődik a szemétláda. Mennyi időd van még hátra? Tarts ki és ne idegeskedj! Minden rendbe fog jönni! A másik két gyerek hány éves? Tud a nagyobbik segíteni? Vagy még őket is helyre kell tenned lelkileg?

Én hasonlóképpen jártam nemrég, nem fárasztalak most ezzel, de ha segít, hogy egy cipőben járunk, írj a privátomra.

A kérdésedre meg annyit biztosan tudok, hogy bírósági végzés nem kell, csak egy nyilatkozat, ami a családi pótlék nyomtatványon van. A másik két gyerekre vonatkozóan pedig külön írnod kell egy pár sort a MÁKnak, hogy x-edikétől egyedülálló lettél és kéred hogy x és y nevű, taj számú gyermekedre vonatkozóan is az emelt összeget állapítsák meg. Elküldöd, és kb. 2 héten belül már utalják is az emeltet mindháromra. Vagy kettőre, amíg még nincs meg a kicsi. Meg postán kapsz egy határozatot hogy megítélték.

Ne izgulj! Drukkolok! 33/N

2009. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A két nagyobb gyermekem 15 és 13 évesek Ők a házasságomból születtek.Egyszer voltam férjnél most pedig 18 hetes terhes vagyok élettársam elhagyott/közös babát akartunk ez lett a vége/A két nagyobbik gyermekemre kiemelt családipótlékot kapok már,de a születendőre nem tudom hogyan kell igazolni mert a válás után egyértelmű volt a végzés.Szeretnék rendszeres gyermekvédelmit igényelni,de oda kérik a gyerektartásról szóló papírt és gondolom majd a születendő gyermekről is kérnek.
2009. okt. 29. 09:06
 5/7 anonim válasza:

Gyerektartásról szóló papírt kérnek?? És mit csinálj, ha nem fizet az apuka vagy nincs még lepapírozva? Addig semmi?

Persze a humor oldaláról nézve azt is mondhatjuk, hogy ebben a nagy kakiban - már elnézést - legalább nincs időd sajnálni magad, szaladgálhatsz ezer felé. :)

Szép az élet.

2009. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kiváncsi milyen "kaki" az élet,de az iskolában a fiam osztálytársai 80%-ban ingyen tankönyvet kap és ingyen étkeznek azok a gyerekek akinek csak élettársi kapcsolatban él az anyja hivatalosan nem kell bejelenteni sehova,de papír szükséges a gyerektartásról úgysem hinnék el hogy semmit nem kapok!!!!!Már meguntam hogy a két gyerekemre teljes összeget fizetek mindenért 60 000ft csak a tankönyv kettőjüknek és még hol van a többi költség.Mivel két gyerekes elvált nő vagyok és van munkahelyem/állandó,bejelentett/ezért sokat "lefejt"rólam az állam.Nem a sajnálatra vagyok kiváncsi csak csupán másnak miért megy olyan rugalmasan mikor ott AZ ÉLETTÁRS!!!!?
2009. okt. 31. 12:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Tavaly akartam kérni iskola kezdéshez átmenetisegélyt mert rengeteget fizettem akkor is és a nyomtatványhoz egyből a kezembe nyomták a gyerektartásról szóló papírt amire saját bevallásom szerint írom az összeget én azt mondtam nem kapok gyerektartást,persze hogy nem hitték el mert azonnal a GYÁMHIVATAL segít ebben így még hazudni sem tudtam.Segélyről nem is álmodhattam!!!Két gyerekre annyit fizettem idáig mintha 4 lett volna!!!!!!!És ez igaz mert munkahelyem van.
2009. okt. 31. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!