Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem lesz munkám, mit tudok...

Nem lesz munkám, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm egy paraszt, nem akarja kifizetni a táppénzt, ki kell venni szabadságot azokra a napokra. Nekem így ment el a szabim, mert bátorkodtam megfázni a 9 (!) fokos üzemben még tavasszal. Nem csinálok végig így még egy évet, szabi nélkül nem lehet élni. Se pihenés, se hivatalos ügy.

Szóval év végével befejezem az itteni pályafutásom, és a legrosszabb verzió érdekel. Mivel én mondok fel, nem jár semmi segély. És mi lesz, ha nem találok munkát? Egy darabig be tudom fizetni a Tb-t, de ezen kívűl semmit. Mit tudok tenni?


2013. aug. 13. 06:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csak akkor mondj fel, ha már van másik munkád.

A legrosszabb verzió szerint nem kapsz semmit. A munkanélküli járadék is csak bizonyos idő után jár. Hány éve/hónapja dolgozol? 360 nap után jár 30 napra, azaz kemény egy hónapra. Utána, ha nincs semmi ingó vagyonod (autó, lakás, telek) a neveden, akkor önkormányzattól havi 22.800 Ft.

2013. aug. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez a hetedik évem itt. Mindenképp felmondok, mert már egészségem is ráment erre. Csak tudni akarom, mik a lehetőségeim, ha felmondok.
2013. aug. 13. 07:42
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Konkrétan semmi lehetőséged nincs, ha nem találsz munkát. A segely semmir sem eleg.... 7 év utan ma végkielégítés is jár, ne mondj fel.
2013. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Egy ideje már mindegy, hogy ki és milyen módon mond fel.

Akkor is jár az álláskeresési járadék a jelentkezésed napjától, ha te mondasz fel.

Esetedben a maximális 90 napig folyósíthatják az álláskeresési járadékot.

Az összege az utolsó 4 naptári negyedévben elért bruttó kereseted napi összegének 60%-a, de legfeljebb a minimálbér.

Ebből 10% nyugdíjjárulékot és 16% SzJA előleget vonnak.

Ha az álláskeresési lejárta után sem találsz munkát, az önkormányzattól igényelhetsz Foglalkoztatást helyettesítő támogatást. A szociális törvényben megtalálod a feltételeit.

Ha megkapod, a TBd is rendezve van.

2013. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Én ezt a felmondásos dolgot úgy csináltam (mert azt hallottam akkoriban, hogy ha te mondasz fel, nincs munkanélküli járulék arra a 3 hónapra), hogy nem mentem be. Leszartam. Idővel kirúgtak a p*csába. Így mehettem a munkanélkülibe. :)

Nem túl méltóságteljes kilépés, de munkanélkóüliként a pénz beszél elsősorban, nem a becsület.

2013. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Én ezt nem egészen értem. Ha szabadságra mégy, akkor a fizetésedet teljes egészben megkapod és a munkáltató fizeti. De ha táppénzél csak a 70%-át az első 15 napban és utána már a TB fizeti és még kevesebbet. Szerintem így anyagilag jobban jártál.
2013. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó! A tappenz elott van 15 nap betegszabadsag, amit a munkaltato fizet es az összege azonos a rendes szabadsag összegével.
2013. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, rendesek vagytok. Felpontozni nem tudok, telefonról nem lehet, de tényleg köszönöm.

Szerencsére se gyerekem, se hitelem, a lakhatást is meg tudom oldani, úgyhogy nagy bajba nem kerülök egy darabig.

Sosem fizetne végkielégítést, még csak közös megegyezést sem akart, amikor a betegség után visszajöttem. Azt mondta, rendkívülivel kirúg, én meg beperelhetem, ha akarom (országosan ismert cég). Hat éve nem volt fizetésemelés, ötjegyű fizetésért irányítok négy embert és felelek a gyártás rám eső részéért. Nem maradok itt. :)

2013. aug. 13. 09:49
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

7.-nek

"A betegség miatti keresőképtelenség tartamára a munkavállalót naptári évenként 15 munkanap betegszabadság illeti meg, amelyre a távolléti díj 70%-a jár. Minden évben tehát a betegen töltött napokból az első 15-re a munkáltató fizet díjazást a munkavállalónak. Ha ez a 15 munkanap elfogyott, a munkavállalót társadalombiztosítási ellátásként táppénz illeti meg. Ennek összege a társadalombiztosítási jogszabályokban meghatározott módon kalkulált átlagos jövedelem 60%-a, illetve fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás mellett 50%-a."

[link]

2013. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na ezt minek írtad utolsó? En is ezt írtam csak nem reszleteztem
2013. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!