Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyedülálló-egyedül maradt...

Egyedülálló-egyedül maradt kismamák milyen segélyre jogosultak az átmenetin kívül?

Figyelt kérdés

A 6.hónap végén járok.Sajnos a terhességem elején 13.hétben a munkáltatóm kirúgott és sajnos ezt úgy néz ki még meg fellebbezni sem tudom.Időközben kiderült hogy a vőlegényem is nem egy irányba-másfelé kacsingat majd le is lépett hirtelen.Így egyedül maradtam és gyakorlatilag egyről a kettőre jövedelem nélkül.A babának szinte már mindene megvan,édesanyám annyiban tud segiteni legyen mit enni,rezsire sincs gond mert egy házban élünk ha úgy vesszük és eddig is csak 10-20 ezerrel kellett beszállnunk amit elengedtek nekem.Viszont a babánsk még dzeretnék venni pár dolgot és az orvos is egyre több mindent javasol(gyógyszer,vitamin).Átmeneti segélyt megkaptam közel másfél hónap után,5 ezer forintot.Szülés után Gyedem! Családim lesz.De addig is lennie kéne valahogy..

Rosszindulatú válaszokat mint pl adjam örökbe ,minek nekem gyerek stb nem kérek!!!!


2013. aug. 13. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmi sem jár. Nem akarlak elkeseríteni de ha szülés pillanatában nincs élő munkaviszonyod akkor gyed sem jár csak gyes ami nett 25ezer.
2013. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akartam mondani, hogyha szülés előtt kirúgtak akkor sokkal kevesebb pénz fog járni...


Ha otthon laksz és nem éhezik a család akkor az önkormányzat sem fog segélyt adni, mert a háztartásban élők 1 főre eső jövedelmét vizsgálják és csak akkor adnak, ha valami nevetségesen kevés az összeg.

2013. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy rughattak ki 13 hetesen, hiszen ha bejelented a terhességet, onnantól kezdve már nem teheti. Vagy volt valami rendkívüli indok? És sajnos csatlakozom az előttem szólókhoz, nem jár semmi, és szülés után is csak a gyest (kb. 25ezer) meg a családit fogod kapni, mivel nem lesz munkaviszonyod a szülés időpontjában, az pedig édes kevés...
2013. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó nem kell ahhoz rendkívüli indok lehet próbaidőn volt vagy lejárt a szerződése és nem hosszabbították meg.
2013. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3/


A terhesség miatt nem rúghatják ki - bármilyen más indokkal egész nyugodtan.

2013. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mikor a terhességem elején bejelentettem ,úgy hosszabítotunk hogy irtunk egy szerződést miszerint az adott hónap utolsó napjáig dolgozom,aztán 1 év határozott időre felvesz valakit ebbe a szuper és 1 személyes pozícióba,majd én visszamegyek dolgozni nem 8-12 de 4-6 órába.Mivel ez egy nagyon terhesség eleji időpont volt ,és úgy is vissza mentem volna az anyagi helyzetünk végett,na meg a nagyi itt van aki majd vigyázott volna a babára,bele mentem,de időközben veszélyeztetett terhes lettem és azonnal abba kellett hagynom a munkát,táppénzre akartam menni,a szerződéssel a kezében,szerződés szegés indokkal kirúgott amit a munkaügyi bíróság később jogosnak vélt!De nem is ez a lényeg...

Amúgy időközben megtudtam az önkormányzatban a családtámogatási osztályon hogy van olyan hogy magzat és gyermek védelmi rendkívüli segély ami a terhesség 6.hónapjától ilyen esetekben havonta szülés után 3 havonta igényelhető.

2013. aug. 16. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!