Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy is van a postai utánvétel...

Hogy is van a postai utánvételes dolog?

Figyelt kérdés
Keresztelőruhát szeretnék feladni,de még soha nem csináltam ilyet..a ,,vevő,, azt mondta,kérjek a postán borítékot,hogy levélként adhassam fel,mert akkor olcsóbb,és utánvétellel adjam fel,és amikor kiviszi neki a postás a csomagot akkor a postásnak fizeti a pénzt.Vagy tegyek csekket a ruha mellé,és majd feladja nekem postán a pénzt.De ezt nem szeretném,mert vagy kifizeti vagy nem!!Az utánvételes dolog hogyan működik?Tényleg a postásnak kell kifizetnie olyankor??És tényleg csak pár száz ft-ba kerül nekem a feladás?Ilyenkor ajánlva kell feladni?
2013. aug. 27. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg a postásnak kell kifizetni, addig nem kapja meg. Ilyenkor utalványként pár napra rá megkapod a pénzt. Ha azt szeretnéd, hogy a feladási díjat is ő fizesse, annyival többet írj utánvételi összegnek. Utánvételes levelet nem is lehet csak ajánlva feladni. Kérhetsz postakész nagyalakú ajánlott borítékot, abba tényleg súlytól függetlenül pakolhatsz, bár nem tudom beleférne-e egy kis ruha. Szerintem ha egy A/4-es borítékba teszed se jön ki drágábbra, nem olyan nagy annak a súlya, sőt. Hogy mennyibe fog ez neked kerülni, az sok mindentől függ, pl. súly, utánvétel összege is, de összességben tényleg párszáz forint is lehet akár.
2013. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csomagold be a ruhát, akár zacsi-újságpapírba (sokszor kapom így), vagy rakd be egy dobozba (cipősdoboz) és címezd meg. A postán pedig annyit mondj, hogy utánvétesen szeretnéd feladni. Aztán ők majd megmondják hogy mit tölts ki és hogy mennyibe kerül. Azt a variációt válaszd hogy a vevő állja a postaktg-et is, így neked nem kerül semmidbe. Ennyi.
2013. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem.Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :)
2013. aug. 27. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!