Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért félnek ettől a boltosok?...

Miért félnek ettől a boltosok? Szerintem teljesen legális. Év végén venni akartam egy terméket, cégnek. A számlának mindenkép mult év belinek kellett lennie. Fizetni azonban

Figyelt kérdés
az ünnepek miatt csak január 6-án tudtam átutalással. A cégek többsége nem ment ebbe bele. Mi ennek az oka?
2013. szept. 29. 18:13
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
Te valami szabályt, rendeletet nagyon félreértettél. Megnézném hogy könyvelsz el egy olyan számlát amin előző évi dátum van...
2013. okt. 8. 19:20
 42/45 anonim ***** válasza:

Maradj meg az esztergálásnál.

Ahhoz talán értesz.

2013. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Ez is rendben lezajlott. A másik oldal se akart balhét hidd el egy tavalyi számla elszámolásával. Ők se viccből a tárgyévben számolták el.


Egy termék megvásárlásához pedig nem kell különösebb szakértelem. Átutalással fizetni se sokkal bonyolultabb. Azt erőltetni hogy az átutalás pedig a vásárlás napján megérkezzen...

Aki egy ilyen ügyletet nem képes rendben lebonyolítani - vásárlás és fizetés átutalással - az nekem ne beszéljen könyvelési szakértelemről.

2013. okt. 8. 21:30
 44/45 anonim ***** válasza:

Hagyjad, 77%-os! Úgysem érti meg.

Nem értette meg a 15 napos határidőt sem.

A kedvencem a számla dátumai: "vásárlás, fizetés, átvétel"

Örüljünk neki, hogy van egy tudatos vásárló, aki -mint kiderült- remekül ért a számvitelhez, könyvvitelhez, adóhoz és szerencsére nekünk nincs kapcsolatunk vele.

2013. okt. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

Egy vásárlónak nem a számvitelhez kell értenie. Az a könyvelő dolga nem a vásárlóé. A vásárlónak ahhoz kell értenie hogy a termék ki legyen fizetve. Vásárlónak még számlán szereplő betük pontos idézéséhez se kell értenie.

Jól is néznénk ki ha csak könyvelő vásárolhatna...

2013. okt. 9. 07:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!