Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért félnek ettől a boltosok?...

Miért félnek ettől a boltosok? Szerintem teljesen legális. Év végén venni akartam egy terméket, cégnek. A számlának mindenkép mult év belinek kellett lennie. Fizetni azonban

Figyelt kérdés
az ünnepek miatt csak január 6-án tudtam átutalással. A cégek többsége nem ment ebbe bele. Mi ennek az oka?
2013. szept. 29. 18:13
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Bruttó. Számítógép elemek voltak. Proci, alaplap, winyó, tápegység, videokártya, RAM.

Illetve volt aki komplett laptopra mondott nemet mert több elképzelés is volt mi lesz vásárolva.

2013. szept. 30. 15:10
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

az 94.900 nettó.


számtech cuccokon eléggé kicsi az árrés, ha azt mondom, hogy 15%, akkor nagyot mondtam szerintem. Véleményem szerint a 10% is épphogy közelít a reálishoz, de legyen 15%


Akkor a nettó bevételnek a 15%-a 14.235 Ft.

És nem számoltam le belőle a többi levonást, adók,at alkalmazott bérek stb amit havonta elvisz a bolt az összeadott árrésekből és lesz a végén a profit.


Szóval, kb 15k -tól vontad meg őket, hogy nem kötöttetek üzletet. Ez fing része egy rendes bolt havi forgalmának, tehát nem tudom miért várod, hogy majd könnyeket hullatnak érted.


Ha 1-2 milliós tételről lett volna szó, akkor azt mondom, hogy okés, meggondolandó, de így, ennyiért senkinek se éri meg egy problémás ügyfél.

2013. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
bocs, félreszámoltam. kb 100.000 Ft nettó. de a lényeg ugyanaz.
2013. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Ilyen elven pl. pendrájvot egyáltalán nem kellene forgalmazniuk. Meg egy csomó minden mást se. Hanem pihengetve várni kellene a hiper super nagy üzletre aminél csak egy mozdulat s dől a lé. A pendrájvnak viszont pl. huszad ennyi az ára, vagyis kevesebb mint ezer Ft rajta a haszon. Viszont ehhez képest messze nem huszad annyi a munka hanem fajlagosan jóval több. Igaz kpre azonnal megveszik (bár ez se minden esetben így van) nem kell elrakni 8 napra s gondolkozni se kell azon hogy más a dátum és más az átvétel napja viszont ugyanúgy fel kell állni s le kell venni a polcról. S mindezt kevesebb mint ezer forintért s ebből is lejön a ráeső rezsi stb stb. Sőt egyáltalán nem kellene akkor dolgozni hisz a munka fárasztó s nincs annyi pénz amennyivel ezt kompenzálni lehet.
2013. szept. 30. 15:57
 25/45 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha én boltos lennék, s megtudnám, hogy egy alkalmazottam elszalasztott 15 000 Ft-nyi hasznot, mert ezt a hasznot egy olyan "problémás" ügyfél hozta volna akivel 3 perccel többet kellett volna foglalkozni ( a foglalkozás jó része már meg is történt), akkor nem sajnálnám a fáradtságot új alkalmazottat keresni a helyére. Ez a 15 000 Ft ép az ő bérét is kompenzálta volna valamilyen %-ban , a bérleti díjakat is és még mást is. Ehelyett azonban kényelmességből hagyta kisétálni az ajtón... Hát nem tudom, ki milyen alkalmazottakat szeret a boltjába de én nem olyant akit fizetek, dolgozik, de a hasznot hagyja elúszni mert jobban szeret pihenni mint plusz 3 percet is rááldozni az így hiába befektetett munkára (ami nem hasznos munkát én persze kifizetek neki)...
2013. szept. 30. 16:05
 26/45 anonim ***** válasza:
79%

Idefigyyelj Kedves Kérdező!!!!

Azt írod ... "a cégek többsége nem ment ebbe bele." = ezek szerint több üzletben is próbálkoztál.

Egyik kommentedben írod: sok vállalkozásnál év végén van pénz, amit el kell, akar költeni!


Valóban, de ha ez igaz, akkor indulj el készpénzzel a zsebedben. Egyébként a 100 k nem egy ekkora összeg, hogy ennyivel a zsebedben ne indulhatnál útnak!


A mai gazdasági helyzetben még azok a vállalkozások is inkább csak készpénzes üzletet kötnek, akik már évek óta rendszeres üzleti kapcsolatban vannak.


Hogy a fenébe képzelted, hogy beállítol egy üzletbe, ahol nem vagy törzsvevő, azt se tudják, ki fia-borja vagy és majd az eladó hasra-esik előtted. És ezt ezek szerint "eljátszottad" több üzletben is!


Természetesen jó gondolod. Adótörvények alapján minden szabályos. Csak a gazdasági helyzet, és az elmúlt évek során történt csalások, átverések stb. stb. alapján hiába is próbálkozol ezzel.

Az idén vágd zsebre a kis készpénzedet, meglátod, "seperc alatt" ki fognak szolgálni már az első üzletben!!!!


Fogd már fel, hiába is erősködsz, nem fog itt jelentkezni egyetlen kereskedő sem, hogy menj hozzá nyugodtan, majd ő ad neked "hozomra" árut 100 ezerért!

2013. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Olvasd már el figyelmesen te is mielőtt írsz! Hányszor kel újra leírnom, hogy nem áru hozomra adásáról van szó. Az áru számlakiegyenlítés utáni kiadásáról van szó. Ebben pedig szélhámosságra való lehetőség sincs. Lehet neked nem sok a 100 000 Ft, de sokaknak az, nekem is. De válság ide vagy oda, mégis megoldom, hogy fizetőképes legyek. Aki boltos a maga oldaláról szintén oda teszi magát (s nem kell ehhez semmiféle csalás vagy bizalom, áfamegelőlegezés és társai, mindössze egy minimális plusz munka) az megkapja a nyergességet. A többi meg vár a nem "problémás" készpénzes vevőre, amiből egyre kevesebb van, sír rí s van aki inkább becsukja a boltot minthogy dolgozzon...
2013. szept. 30. 17:07
 28/45 A kérdező kommentje:
És mint írtam azok a boltosok akik értettek is ahhoz a munkához amiért pénzt kapnak, azok belementek, s akinek az árai is versenyképesek voltak s kiválasztásra került az rendben lebonyolította a vásárlást s számlakiegyenlítés után rendben oda is adta az árut. A kérdés az a többi miért nem volt erre képes. Elhangzott itt pár lehetséges válasz: nem értettek hozzá s csalásnak nézték a 8 napos határidejű számlakiegyenlítést. De a te írásodat nézve még az is lehet azt hitték, előre el akarom vinni a terméket s fel se merült bennük - ahogy benned se - hogy csak fizetés után viszem el a terméket. Pedig ez lenne a normális és ésszerű.
2013. szept. 30. 17:14
 29/45 anonim ***** válasza:

Ha ismerlek régről, akkor megy az olyan üzlet, amit írtál. De ha most látlak először, akkor nálam sem. Még ha az áru nálam marad, akkor is előfordulhat, hogy sohasem látlak többé, és az ÁFÁ-t be kell fizetnem utánad. Utána meg járkálhatunk a bíróságra 27 ezer forintnyi ÁFA miatt, 15 ezer forint haszon reményében.


Egyébként felmerül a hozzáállásodból adódóan egy kérdés bennem: vajon próbáltad-e a számítógépet, vagy a laptopot egy nagyobb multinál megvenni? Mondjuk a TESCO-ban, vagy a MediaMarkt-ban előadtad-e a kérésedet? Ott mit szóltak hozzá?

2013. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
A Médiamark volt az egyik aki belement. Nem hiszem hogy egy ki nem fizetett és emiatt sztornózott számla után bárkinek is áfát kellene fizetnie vagy bíróságra járnia de te biztos jobban tudod. Szerencsére ők ismerték a fizetési határidő fogalmát s azt is tudták mi lenne a teendő fizetés elmaradása esetén (nem véletlenül van fizetési határidő s nem véletlenül létezik a visszáru fogalma se) viszont voltak akiknek náluk jobb árai voltak.
2013. okt. 3. 12:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!