Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem idegesítő,...

Szerintetek nem idegesítő, hogy a vámnál rákérdeznek, hogy mi van a csomagban?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, pár éve hoztak egy új rendeletet, hogy 22 euró fölött áfát kell fizetni EU-n kívülről érkező csomagokért, ami még hagyján, de minden alkalommal küldenek egy levelet, hogy tudni akarják, hogy pontosan mi van a csomagban és milyen értékben... na most ez rám nem igaz, de elméletben előfordulhat az is, hogy valaki mondjuk szexuális segédeszközöket rendel külföldről, most neki is be kell vallania, hogy azt rendelt?? Miért nem elég az értékéről nyilatkozni valamilyen módon (paypales számlát bemutatni nekik stb)? Szeretek cosplayelni, és volt már, hogy parókát rendeltem magamnak Amerikából, azt se szívesen vallottam be a vámosoknak. Azt a csomagomat egyébként még fel is bontották, de olyan durván, hogy maga a paróka is enyhén megsérült (utána pedig olyan hanyag módon zárták le...) Van erre egyáltalán joguk? Semmi közük hozzá, hogy miket rendelek, világítsák át és ha nagyon gyanús dolgot találnak, akkor kérdezzenek rá a csomag tartalmára, de nekem ez elég kínos. Nyilván a csomag értékéről kell valamilyen igazolás, na de a tartalmáról miért?
2014. máj. 16. 05:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen jogos.


Azért kérdeznek rá, mert ha csak beböfögsz egy összeget nincs viszonyítási alapja a vámtisztnek, hogy az reális e vagy sem.


Amúgy hidd el, látnak azok ott mindent, nem fog fennakadni semmin.

2014. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel a csomagra bármit lehet írni, ezért neked kell igazolni a tartalmát. Akkor bontják ki a csomagot, ha nem tudod igazolni és olyankor megállapítják az értékét. Nekem is többször jött a levél, amire elküldtem e-mailbe az utalási igazolót meg a rendelési igazolót PDF-be és nem volt gond vele. Sőt legutóbb fölötte volt a vámhatárnak és úgyis átjött.

Önmagában a paypal nem elég, mert akár 2 csomagot is rendelhettél és simén elküldöd az olcsót.

Sajnos van közük hozzá, hogy mit rendelsz, ezért vámhatóság. Ha mindezt nem akarod, akkor rendelj az EU-n belülről.

2014. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!