Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem fizet az albérlőm, mit...

Nem fizet az albérlőm, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Aláírt ügyvédi szerződésünk van. Több mint egy hónapja költözött, kauciót nem kértem, egy fillért nem láttam még tőle. Már tíz napja meg kellett volna érkezni az első havi bérleti díjnak. A telefonja kikapcsolva, írtam neki egy csomó üzenetet. Nagy nehezen ma válaszolt, hogy felhív, személyesen akar velem beszélni, de nem tette. Egy falubélitől tudom, régebben "ügyei" voltak. Szerintetek mit tegyek? Az ügyvédnél és a bíróságnál jobb ötletem nincs, vele meg már nem kínlódok, vagy fizet, vagy nem fizet, ez nem óvoda. Mire számíthatok, ki bírom rakni, remélhető, hogy nem okoz károkat a felújított házamban? Más érdeklődő is lenne a házra amúgy is.

2014. máj. 23. 20:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Figyelj hülyegyerek! Magad írtad, hogy tegyem be mi alapján bűncselekmény a nagyon hülye ötleted. Most, hogy beidéztem elhiszem, hogy fáj az igazság. Amit te beidéztél az nem egy jogszabály! Sötét vagy, mint a vakablak, de osztod itt az észt. Bugyuta szövegelésed alapján lövésed nincs a témához.

Idióta retardáltakkal nem nyitok vitát, mint ahogy egy atomfizikus sem áll le szakmai kérdésekben vitázni egy kiscsoportos ovissal.

2014. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Bátor dolog visszakereshető IP címről büntethető dolgokat tanácsolni.


De amit ez a társasházkezelő cég művel, hogy névvel-címmel bűncselekményre biztat, az inkább vakmerő.


A bérlő kizárása magánlaksértés bűncselekménye. Ráadásul jogosan visszamehet, akár zárfeltöréssel vagy birtokvédelmi eljárás útján is.


A bérlő dolgainak elszállítása meg akár lopás is lehet. A zálogjog ugyanis csak annyit jelent, hogy a bérlő tulajdonában álló dolgok bérleményből való elszállítását akadályozhatja meg az ingatlan tulajdonosa.

2014. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A kettes pont birtokháborítás.
2014. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 kiad-lak ***** válasza:

"Aláírt ügyvédi szerződésünk van."


Alapfogalom:

1 szerződésed magánokirat

2 szerződésed közokirat


Közokirat: Nyertél. Kirakható a bérlő.


Magánokirat. Megszívtad. Ha nem megy ki a bérlő akkor lakáskiürítési pert kell kezdeményezni. Amíg azt meg nem nyered, addig birtokvédelmi jogot sértesz a "népi" megoldásokkal és könnyen rabosítva találod magad.


Magánokiratban szerződtél, kaució nélkül. Ki vagy szolgáltatva. Minden azon múlik, mennyire dörzsölt és rosszindulatú a bérlőd.

2014. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de hogy szívtam volna meg, ha egyszer aláírt ügyvédi szerződésünk van? Mégis mi a fenének fizettem több tízezer forintot az ügyvédnek, ha még én szívom meg? Ha kell pert indítok ellene, és perelem mindenért, amiért csak tudom. Az utolsó fillérig behajtom rajta a lakbért, addig nem állok meg, és fizetheti a bírósági, ügyvédi költségeket is.
2014. máj. 25. 20:59
 16/21 A kérdező kommentje:
+ a szerződés határozatlan idejű, bármikor felmondhatom. Legkorábban egy hónap múlva takarodik.
2014. máj. 25. 21:01
 17/21 anonim ***** válasza:

"Mégis mi a fenének fizettem több tízezer forintot az ügyvédnek, ha még én szívom meg?"


Pont ezt kérdezzük mi is, és kérdezd meg te is az ügyvédedtől, hogy miért húzott le...


Az ügyvédi szerződés kb. arra jó, hogy kitöröld. Felmondhatod te a bérleti szerződést, ha egy bunkó paraszt senkiházi a bérlőd és nem költözik ki akkor ~ 2 éves per elé nézel és addig NEM TUDOD KITENNI a bérlődet, a számlákat meg a te nevedre majd halmozza.


Míg ha Közjegyző előtt csináltátok volna azt a szerződést 30,000 ft-ért akkor az azonnali jogerős határozatnak számítana talán 8 nap után és már ki is lehetne dobni a bérlőt.

2014. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok, nagyjából idevág az én kérdésem is!


Van egy lakásom, ahol egy szobát bérel egy lány. Drogozik stb, január óta egy fillért nem fizetett, sem rezsit, sem lakbért.


Párom tanácsára aláirattam vele egy tartozás-elismerő nyilatkozatot. 120e ft-ról van szó, kapott május 31-ig határidőt benne.


Ma arra jöttem haza, 3 nap távollét után, hogy a cuccaival kiköltözött a lakásomból, már csak az ágya és egy szekrény maradt itt. Elérni nem tudom mobilon.


Szerintetek a tartozása fejében "elvehetem" ezt a 2 bútort? A zárat is le akarom cserélni, természetesen..


Nagyon sunyi a lány, egyfolytában drogozik, meg még durvább dolgok kiderültek róla.. Naív voltam, tudom:(

2014. máj. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Az érdekes lesz, ha két évig ott marad, ugyanis árulom is a házat, és ha elkel, akkor végképp takarodik, függetlenül, hogy milyen bírósági hercehurca meddig tart. Nekem is élnem kell valamiből, és egy nehogy már egy rohadt senkiházi miatt, aki szarik a fejemre, le se tojja a felszólításaimat, még a házamat se adhassam el! A jó nénikéjét az ilyen jogrendnek, hogy kidobok egy csomó pénzt ügyvédre, energetikai tanúsítványra, és még engem húzzanak le!
2014. máj. 27. 00:40
 20/21 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos ez a jelenlegi magyar jogrend - szánalom egyébiránt.


# 18/


Azzal a papírral már kitörölheted, pénzt sosem látsz majd belőle.


A zárat lecserélheted, lévén a bérlő elköltözött, semmiképpen ne engedd vissza.

A cuccait amit otthagyott hivatalosan nem adhatod el, hanem meg kéne őrizned neki...

2014. máj. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!