Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetés nélküli szabadságra...

Fizetés nélküli szabadságra akarnak kényszeríteni, jogos-e a cselekedetük?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémával fordulok hozzátok, amiben remélem releváns személy tud nekem segíteni. Dolgozom egy cégnél, nevezetesen egy nemzeti dohányboltban, ahol a június elsejei intézkedések hatásaként megszűnt a benzinkúton történő cigiárusító munkám. A cégnek erre az volt a reakciója, hogy fizetés nélküli szabadságra küld egy hónapra és majd alá kell ezzel kapcsolatban írnom egy papírt. Ez szerencsére nem történt meg és most, hogy ki szeretnék lépni tőlük utána olvastam és ha jól értettem fizetés nélküli szabadságra a munkavállalót csak az ő külön kérésére lehet elküldeni. Szerintetek annak ellenére, hogy állításuk szerint nekünk nem jár fizetett szabadság, de a fizetési papíron fel van tüntetve hány ilyen napunk van még hátra, érdemes lehet ezt megemlítenem nekik és ellenkezés esetén perrel fenyegetőznöm, avagy ebből úgy sem jönnék ki jól?
2014. júl. 3. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes perrel fenyegetned a munkaadódat, remélhetőleg úgy megijed, hogy azonnal ki is rúg.
2014. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Fizetett szabadság jár mindenkinek! Fizetetlennel kapcsolatban igazad van. A perrel meg csak annyi lenne a baj, hogy nem tudnád bizonyítani az állításukat miszerint nem jár fizetett szabadság, simán letagadják ezt a kijelentést és kész. Viszont! Nekem azt csinálják hogy az évi 20 napomból csak 10-et fizetnek a többit kiírják csak simán és aláírják helyettem. Csak a bérpapíromból jövök rá hogy kivettem szabit. Azért nem teszek semmit mert tudom hogy a főnök be van biztosítva, a dohányboltok meg pláne. Gondolj csak abba bele hogy az összeset fideszes haver kapta meg.
2014. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2.: Ez okirathamisítás, ilyet nem csinálhatnak.
2014. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fizetett szabadság természetesen mindenkinek jár, de annak bizonyos részéről a munkáltató rendelkezik, így mondhatja, hogy most nem adja ki.

Viszont a munkavállalói jogviszony megszűntekor a ki nem adott szabadságot mindenképp ki kell adni.


Fizetés nélküli szabadságra pedig nem lehet "elküldeni" a munkavállalót. Ha nem akarják, hogy dolgozz, akkor fel kell mondaniuk (nem neked, hanem nekik!), vagy pl. készenlétire módosítani a munkarended (ez szerződésmódosítás, amit természetesen nem vagy köteles elfogadni, tehát akaratod ellenére minden esetben csak a munkáltatói oldalról történő felmondás az egyetlen út).

2014. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
#2, ha te meg annyira hülye vagy, hogy szó nélkül tűröd, hogy elvegyék a szabadságodat, az a te bajod. Vannak értelmes, gondolkodó emberek, akiket nem lehet megvezetni, nem kell a te esetedet példaként bemutatni, illetve sajnáltatni magadat.
2014. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem sajnáltatom magam, csak gondoltam leírom nem ő az egyedüli akit átb.sznak és hiába fenyegetőzöl hogy feljelented, meg vagy lőve mert egyszerűen kirúg és kész, akkor meg nincs munkád. Persze sajnáltatom magam... mintha attól bármi is változna.
2014. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!