Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemista vagyok és a...

Egyetemista vagyok és a szüleim csak az iskola költségeit állják és a kajámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
úgy elmennék néha kozmetikushoz, fodrászhoz, pár új ruha/ cipő, kávé barátnőkkel
2014. aug. 22. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg dolgozhatsz mellette, mondjuk akkor nem 5 ev alatt vegzed el az egyetemet hanem 10 :D
2014. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
nekem csak a bejárási költségeimet állják, épp elég az is...Állami támogatott képzésben tanulok, így tandíjat sem kell rám fizetniük szerencsére. Én sem kapok zsebpénzt, de én bejárós vagyok, szóval nincs nyomás, hogy jaj mindenki elmegy valahova én meg nem tudok. Kozmetikusnál életben nem voltam, fodrászhoz évi egyszer jutok el. Új ruhát 2ezerért többért nem tudok venni és azt is csak ritkán. Sajnos ameddig nem lesz saját fizetésünk, addig ez van. Esetleg vállalj diákmunkát és akkor finanszírozd magadnak a kiadásaidat. :)
2014. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Melyik egyetem, milyen szak?

A legtöbb mellett ugyanis lehet dolgozni (ha máskor nem, hétvégén 8 órában? és máris megvan a költőpénzed.

A másik lehetőség: halasztasz az egyetemen, és gőzerővel dolgozni kezdesz, egy év múlva folytatod, és a spórolt pénzedből fedezed az egyéb költségeid.

2014. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi, nem vagy egyedül. Nekem is és a legtöbb ismerősömnek is ennyit állnak. A varázsszó: ösztöndíj; és dolgoznod sem kell.
2014. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Arra még nem gondoltál, hogy vállalhatnál mellette munkát, korrepetállást?
2014. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Ja igen én is az ösztöndíjamat tudom csak magamra fordítani, ami eddig 6 ezer volt havonta, tavaly 13ezer. Idén is tuti fogok kapni, mert most még jobb lett az eredményem. Már nagyon várom :'D
2014. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
15%

kérlekszépen el kell menni dolgozni. és nagyon kell hálálkodni otthon az ősöknek,h. fizetik a sulit és a vele járó költségeket. nekem senki nem fizette, dolgozni kényszerültem. nincs is diplomám. (nem panasz,mert nem bánom).

a szemöldököd szedesd barátnővel(jó móka is egyben),vagy szedd magadnak. a frizurádat olyan formára vágasd,h. ritkán eklljen utána igazítani. kávét főzz otthon, arra a kevés ruhára meg csak összedolgozol egy kis pénzt!

2014. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 makikecske ***** válasza:
45%
A kívánságlistád alapján gondolom lány vagy. Tehát dolgozhatsz akár otthonról is. Irány a livejasmin és mindjárt meg van oldva a probléma.
2014. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
A legkézenfekvőbbet kihagyták: szerezz egy pénzes hapsit.
2014. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!