Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Videki kisvarosban elokent...

Videki kisvarosban elokent valoban nincs esely a jobb eletre?

Figyelt kérdés
Van egy unokatestverem aki pesten dolgozik valami hatalmas multinál a férje is iszonyat jól keres. Mi elég szerényen élünk, a szüleim szakmunkások, de már most várják mikor koltozok el, pedig neg csak gimnazista vagyok. A gond az, hogy itt a varosban semmi nincs. Van egy mozi ahol heti egyszer megy egy film, van egy kocsma es egy disco, es kb ennyi. Nincs munka csak rengeteg cigany. Az eskuvojukre meghivtak minket egy honappal ezelott. Szuleim nem jottek, mert ok "budos pestiek". Leesett az allam. A szuleim egy honapban nem keresnek annyit mint amennyibe a tortajuk kerult. Egy hajon volt, iszonyat draga etelek, fenyuzes, eletemben nem lattam ilyet. Mivel naluk aludtam pár baratjukkal egyutt a hazukat is lattam. Mindenkinek olyan egyertelmu volt a bacon es az amerikai palacsinta reggelire(itt most arra celzok, hogy bacont pl most ettem eloszor, mert nekunk draga), meg az, hogy hogy kell hasznalni a kapszulas kavefozot. Minden baratnoje/fiubaratja olyan szep, szep a hajuk, parfumillatuk van. Kerdeztem unokatestveremet hogy mindenzt mibol.mondta hogy egyetemre kell menni jo szakon es kitartonak kell lenni es nagyon sokat dolgozni es hogy onmagaban a diploma semmire nem eleg, hasznalni kell tudni az ott szerzett tudast. Igaz hitelre van a haz de gond nelkul fizetik, es mellette tellik utazasra, kocsira, luxus dolgokra(pl a haz berendezese: plazmatv, hatalmas szep butorok stb.), nyaralasra, szorakozasra. Megneztem a varost is. Nagyon tetszik. Nagy, van elet. Hazamentem es azota azon kattogok, hogy tovabb akarok tanulni, hogy elmehessek innen. Viszont a szuleim hallano se akarnak rola. Szerintuk ez folosleges nyavajgasa az embereknek akik nem akarnak normalisan dolgozni. Raadasul olyan egyetem nincs itt nalunk meg megyeszekhelyen amin azt lehetne tanulni ami erdekel. Hallani se akarnak arrol, hogy kollegiumba menjek, mert az draga es nem latnanak minden nap, dragak a tankonyvek, kuldeniuk kell penzt ennivalora, ruhazkodasra, biztos bulizni fogok stb. Maradjak csak szepen itthon es dolgozzak valami "magunk fajtanak valot". Teljesen el vagyok keseredve. A diakhiteltol meg annyira felek. Igazabol mar maga a hitel szo is megremit. :S raddasul a szuleim reakcioja is annyira lehangolt. De nem erzem itt jol magam. El akarok innen menni es tanulni. Mit tegyek? Alljak ellen es vagjak bele? 17 eves lany vagyok.
2014. okt. 18. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Diákhiteltől nem kell annyira félni. Az egyik legkedvezőbb kamatú hitel. Főleg, ha jól fekteted be (jó szakmába) többszörösen megtérül. Ráadásul nappali tagozatosként viszonylag jól(ha szerencséd van) lehet keresni, ha tudsz dolgozni egyetem mellette. És ott vannak a különböző szoc. támogatások, ösztöndíjak. Ki lehet jönni a pénzből.


Az, hogy a szüleid mit akarnak, igazából lényegtelen. Nem ők döntik el, hogy a lassan felnőtt lányuk mi legyen.

2014. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia! Ha betöltöd a 18-at, oda mész, ahová akarsz. Tanulj jól, legyen jó az érettségid, hogy felvegyenek államilag támogatott képzésre. A tankönyveket megveheted használtan olcsóbban, vagy a könyvtárból is kikölcsönözheted, ezen tudsz majd spórolni. Kolesz és albérleti szoba (többen együtt egy lakást) pedig egyáltalán nem vészes, csak diákmelót kell vállalnod, és amikor szünetekben vagy nyáron többet tudsz dolgozni, akkor spórolni kell. Szóval nem olyan ördögtől való dolog ez, teljesen megvalósítható. Persze jobb lenne, ha támogatnának a szüleid, de attól függetlenül megteheted, hogy kipróbálod magad. :) Drukkolok.


Ui: Unokatesód nagyon jól mondta: a diploma önmagában nem elég.

2014. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne add fel az álmaidat semmiképp, húzz el onnan, törj ki, amint lehet! Diákhitelel nincs tapasztalatom, hátha mnajd más ír róla. De én pl dolgoztam egyetem mellett, péntek, szobmat, vasárnap reggeltől estig. Marha nehéz volt, de kibírtam. Neked is menni fog, most tedd oda magad és az utolsó 1-2 évben húzz nagyon bele a tanulásba, hátha felvesznek államilag támogatott helyre és akkor csak a kolit meg kaját kell fizetni.
2014. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Probalj diakmunkat szerezni,es felre rakosgatni hogy mire 18 leszel eltudd kezdeni az eletedet. azaz felmenni pestre,tovabb tanulni,esetleg kerj segitseget az unokatestveredtol biztosan szivesen segit egyetemet/fosulit nezni,es talan meg a lakhatasban is segit. Igaza van a rokonodnak tanulni kell hogy legyel valami,valaki. Nyelvet tanulni,es keresni a jobb munkat.MIkorra vegzel a gimivel? biztos azt akarjak a szuleid hogy ketkezi munkat vegezz amiben megszakadsz mert ok is ezt tettek,es ezt latjak normalnak.. probalj feltorni!
2014. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy átrakták ezt a krédést ide! Mi a fene üzlet és pénzügyek ebben???? Tökre családról van szó a kérdésben
2014. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen en is meglepodtem de valoszinuleg a cimmel rontottam el. :(
2014. okt. 18. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Na jó azért azt tegyük hozzá, hogy a fővárosban sem él mindenki úgy, mint az unokatestvéred :-D


Az én szüleim is szakmunkások (anya óvodai dajka, apa esztergályos), aztán az egyik újpesti panel kilencedik emeletéről írok Neked :-)


Tanulni kell kőkeményen, én pl. a Corvinusra járok, négy egész körüli átlagom simán megvan. Aztán lesz ösztöndíj és minden egyéb, az lefedheti a kiadásaid egy részét. Esetleg unokatesódék segíthetnek rajtad, ha jóban vagytok :-) A diákhitel nem a legjobb dolog, de ha választani kéne, hogy tanulok vagy nem veszek fel, tuti, hogy felvennék :-)


Könyv? Ez egy marhaság. Interneten van rengeteg jegyzet, jegyzetelni kell előadáson, van könyvtár, ez nem középsuli, itt nincs tankönyvcsomag. Nemigen vettem én itt még könyvet! :-D


Kitartás! ;-)

2014. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!