Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy találmányom, de nem...

Van egy találmányom, de nem tudom hogyan kezdjem el a gyártását. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Van egy találmányom, ami szerintem fontos irodai eszközzé válhat, és még nem találkoztam vele a sem a boltokban, sem pedig az irodákban, iskolákban. Utána olvastam már, de nem igazán kaptam választ arra, hogy hogyan tudnám a szabadalmasítástól a gyártásig, és a polcokra helyezésig juttatni a terveimet.. 17 éves vagyok.

2014. okt. 28. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolod 17 évesen menne ez? Szabadalmazni, védeni, gyártásba adni, a legyártottat piacra dobni stb. Nem egyszerü, és föleg sok pénz, de még el se kezdted gyártani/gyártatni. Aztán a legfontossabb kérdés: biztos szükség van rá, adnak érte pénzt?

Ha valami jó dolog és tényleg sokat hozna, de nincsen pénzed védeni több/sok országban, akkor máshol elkezdik gyárani és tele lessz vele a világ te pedig az ujjaidon számolod mennyit adtál el.

Leg elsönek én megvédeném. Ezt egy ügyvédel megbeszéled.

2014. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

99% az esély rá, hogy már van ilyen.


Másrészt pedig az ötlet 0 Ft-ot ér, a megvalósítás minden.

2014. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A forgalmazást vállalom.

Védd le és keress gyártót még!

2014. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Levédetni nem éri meg semmit. Cad-ban 3D ben megtervezni, prototipust legyártani (ha lehet darabalkatrészeket helyettesíteni olyannal amit már máshol be lehet szerezni) azt bevinni a gyárba és megtudni 1db mennyi 10db mennyi10000 db legyártása mennyi?

Ha egy darbból van akkor 3D nyomtatóval vagy cnc vel legyártani 1-10 db-t kiállításokra stb...


Valószínű egyébként hogy a kínaiak 1 éven belül 5 forintért lemásolják

2014. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mostmár azért Kínában sem másolhatnak csak úgy bármit. Volt egy amerikai gyerekjáték, lemásolták, aztán az amerikai cég kilobbizta hogy se az USA-ban, se az EU-ban ne árulhassák a másolatot, mert az veszélyes. Így kiesett a piac 80%-a és felhagytak a gyártással.
2014. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!