Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért zárkóznak el bizonyos...

Miért zárkóznak el bizonyos vaterás eladók teljesen a személyes átvételtől? Kifejtés a kérdés alatt.

Figyelt kérdés

Nem egyszer futottam már bele olyan eladóba, aki ugyanabban a városban, vagy a közelben hirdetett és indok nélkül rávágta, hogy csak postázik.

Annyira idegesít, nem értem az ilyeneket! A legutóbbi, akitől vettem valamit, sok pozitív értékelése van, tehát nem csaló. S mégis ki kell fizetnem a rohadt 1000 ft-ot a postára, hogy egy városon belül keringjen a csomag ahelyett, hogy személyesen átvehetném. Egyedi, szép dologról van szó, amit máshol csak sokára, vagy drágábban kapnék meg. Ha az eladó annyira tart az 'idegenektől', én még abba is belementem volna, hogy ne házig menjek a termékért, hanem pl. valamelyik bolt előtt találkozzunk.



2015. jan. 10. 20:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen megértem azokat akik nem vesződnek a személyes átvétellel. Én is előre rosszul vagyok már a véget nem érő egyeztetésektől, bénázásoktól, itt legyek, ott legyek, de nem lehetne e inkább amott, és amakkor, jaj a lakásom annyira kiesik, nem lehetne e valami köztes megoldás...... végtelenül fárasztó procedúra hidd el. A postára pont akkor és oda megyek amikor és ahová akarok, vagy éppen abba amelyik útba esik. A benzin pedig ilyenkor bizony sokszor többe kerül nekem, mint amennyibe nekik kerülne a posta.
2015. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja és most jutott eszembe, egyszer annyira lefárasztott már a variálás, hogy egy 1Ft-os!!! cuccot mondtam adjon egy postacímet, saját költségen elküldtem neki csak felejtsük már el, legyünk már túl rajta.
2015. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Oké, értem én, hogy sokan (bocsánat) sz.rakodnak, hogy hívnak előtte, mielőtt menni fognak, meg késnek, meg problémáznak, hogy közelebb nem találkozhatnánk-e, stb.

De itt 5000 ft-os dologról van szó, és direkt, a megnyerés után azonnal írtam neki e-mailben, hogy találjunk valami megoldást az átvételre, mondjon egy helyet és egy időpontot és én odamegyek a termékért.

Még ha a város nagyon kieső részében is lenne a termék, akkor sem jutna eszembe variálgatni.

S az én esetemben is, akinek több 100 pozitív értékelése van már az eladók felől, engem is elutasítanátok?

2015. jan. 15. 09:31
 14/17 A kérdező kommentje:

Egyszer csináltam olyat, hogy átutazóban voltam pont abban a városban, ahol a megnyert termék helyileg volt és a posta kb. 1500 ft lett volna rá.

Megkértem az eladót előre, hogy mivel nincs időm, se lehetőségem elmenni a lakcímére a termékért, mi lenne, ha elhozná nekem a terméket (ha nincs nagyon messze és ráér) és akkor a postaköltség felét a termék ára mellett kifizetném neki. Így én is jól jártam, mert fele annyi volt a 'postaköltség' és az eladó is, mert többért tudta eladni, mint amennyiért megnyertem.

Ő pont nem ért rá, így egy rokonát kérte meg, hogy a pár utcányira lévő helyre hozza el nekem.

S ezen kívül mindig előre cserélek telefonszámot, mert bármi közbejöhet.

2015. jan. 15. 09:37
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak olyanokból mint te van kevesebb, és ezt szűrni ugye nem lehet. Be kell vállalni 10 variáló, lefárasztót egy olyan probléma mentesért mint te.
2015. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Érdekes, hogy egy válaszadó sem mondta azt amit én erről saját több éves tapasztalatom alapján mondok. Aki egy személyes találkozásos átadás-átvételtől elzárkózik, az az esetek nagyobb részében simlis, kamus.Főleg ha egy-két terméke van. Nyilván aki több éves vaterás vagy olx-es és sok terméket árul, látszik hogy jók az értékelései és elzárkózik, az talán elfogadható hogy nem találkozik. De szerintem mondjuk egy nagyobb értékű telefonnál szóba sem jöhet a sima postázás, akár előreutalás akár utánvét!
2015. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Bennem is felmerült sokszor ugyanez a gondolat, azért mentem bele az adásvételbe még így is, mert láttam, hogy rengeteg pozitív értékelése van, sok adásvételt lebonyolított már.

Csak akkor is bunkóság volt tőle, hogy kb. a kisregény méretű e-mailemre egyetlen mondattal válaszolt, hogy a terméklapon is fel van tüntetve, hogy nincs személyes átvétel. Legalább megmagyarázta volna a miértjét és akkor végre felfogom és a kérdést sem írom ki. :)

2015. jan. 27. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!