Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon a nyugdíjasok...

Magyarországon a nyugdíjasok jövedelme gyakorlatilag meghaladja a dolgozók jövedelmét. Adatok lent. Egész Európában itt vannak a bérekhez képest a legmagasabb nyugdíjak?!

Figyelt kérdés

[link]



Kérdem én ezek után : Hogyhogy ingyenes nekik a tömegközlekedés mikor ilyesmi még a nyugati jóléti államokban sincs (pl Ausztriában 38 %os kedvezménnyel utazhat jelenleg egy nyugdíjas)


Hogy lehet az hogy a sima dolgozó bére a létminimumot se éri el, de a nyugdíjasok medián jövedelme meghaladja a dolgozók medián jövedelmét?


Felháborítónak tartom hogy ez az ország nem a fiataljait támogatja, akik értelemszerűen a jövő nemzedéke, hanem a kútba dobálja a pénzt és a nyugdíjasokat tekintek első számú rétegnek.


2015. márc. 30. 14:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"És ha ez így is van, akkor ebből sikerült azt a bölcs következtetést levonni, hogy Magyarországon magasak a nyugdíjak??? Gratulálok hozzá!!! "


Pontosan, az átlagbérhez hasonlítva magas az átlagnyugdíj. A Kádár-korszakban a nyugdíjak az akkori átlagkereset 60-70 százalékán álltak, legyen elég ma is annyi.

2015. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"A Kádár-korszakban a nyugdíjak az akkori átlagkereset 60-70 százalékán álltak, legyen elég ma is annyi."

jól vagy?éljél te meg 60-70 ezerből ha 100 ezret kerestél.az kb a magyar átlag. de te gondolom keresel jóval többet úgy könnyű hogy egy irodában üldügélsz és halálra keresed magad.arányosságról hallottál te már? én 200 ezer felett elvenném a teljes részt és annak adnám akinek nevetségesen alacsony nyugdíja van.

2015. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az átlagnyugdíj és az átlagbér aránya most is kb. 70% úgy, hogy a jelentős fekete jövedelmek ebben nincsenek benne. Ezért írtam, hogy a medián teljesen félrevezető.
2015. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"éljél te meg 60-70 ezerből ha 100 ezret kerestél."


Hol a fenében van olyan, hogy a nyugdíj ugyanannyi, mint a fizetés???????

2015. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"én 200 ezer felett elvenném a teljes részt és annak adnám akinek nevetségesen alacsony nyugdíja van."


Ez a szocializmus.... :)

2015. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!