Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen okkal mondjam le az...

Milyen okkal mondjam le az állásinterjút, hogy ne kezdjenek el kérdezősködni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy lebeszéltünk egy interjút, de közben egy megbízható rokonomtól megtudtam néhány információt és nem szeretnék ott dolgozni, így felesleges elmenni az interjúra. Szóval mit mondjak, hogy ne legyen hiszti, ne akarjanak győzködni és ne kérdezősködjenek? Azt mégse mondhatom, hogy egy ismerőstől megtudtam részleteket és így már nem érdekel... Ha azt mondanám, hogy személyes okokból kifolyólag nem tudok menni és a munkát se vállalnám, az gáz? Olyat nem akarok mondani, hogy pont lebetegedtem, lerobbant a kocsi, el kell utaznom. Abból egyből levágnák, hogy csak kamuzok.

2015. máj. 3. 20:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Rászorulva nem vagyok erre a munkára, mert még a szüleimmel élek és valamennyi bevételem van, szóval nem kell eltartani.
2015. máj. 3. 20:37
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mondanod semmit, lemondod az interjút és kész. Ha megkérdezik, hogy szeretnél -e más időpontban bemenni, azt mondod, hogy nem. Szólj időben, hogy ne okozz kellemetlenséget azzal, hogy közvetlenül előtte mondod, hogy ja, mégse, de megindokolnod nem kell.
2015. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos kénytelen vagyok közvetlenül előtte lemondani, mivel csütörtökön beszéltük le hétfőre és péntektől nem lehetett elérni őket. Ezért csak holnap reggel tudok szólni, hogy nem leszek ott fél 12-re. :( Tudom, hogy gáz, de hát nem tehetek róla, hogy itt volt az ünnep és a hétvége...
2015. máj. 3. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Akkor megmondod, hogy csütörtök óta kaptál egy jobb ajánlatot, a továbbiakban nem kíváncs pályázni az állásra, és természetesen elnézést kérsz, hogy ilyen későn tudtál csak szólni.
2015. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ezt fogom mondani, bár ez is elég kamu szagú. :D Mert hétvégén honnan kaptam volna jobb ajánlatot? Remélem, hogy nem lesznek kibukva, hogy csak aznap mondom le.
2015. máj. 3. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég annyi, hogy már nem aktuális az álláskeresésed. Senki nem fog marasztalni.
2015. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi. Szerintem akkor azt mondom, hogy már nem aktuális, ha esetleg rákérdeznek, hogy miért akkor meg azt, hogy magánjellegű dolog. Aztán ennyi. Akkor már csak veszik a lapot.
2015. máj. 3. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!