Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy számítógépet 7...

BefŐzike kérdése:

Vettem egy számítógépet 7 nappal ezelőtt, éppen használtam mikor leállt, már nem működik, be sem akar kapcsolni. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Az eladó (internetes bolt) híre nem olyan jó ezen a téren, a garanciás termékeket kb. 15 naptól 2-3 hónapig "javítják". Drága számítógép volt, nem szeretném, ha ez lenne a sorsa; és ha ki is cserélnék sem biztos, hogy örülnék, ha később az is meghibásodna. (Ettől most már tartok eléggé).


A bolt nevét nem véletlenül nem írom le, nem akarok nekik rossz reklámot.


2015. jún. 4. 02:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Nyugodtan állj el, mert nem fognak és nem is tehetik meg, hogy avultatnak. A teljes vételárat kötelesek neked 30 napon belül visszaadni, amennyiben a szavatossági igényed fennáll (tehát nem te babráltál valamit amitől tönkrement a szerkezet).


Bevizsgálja szakember, ad róla szakvéleményt (üzlet költsége) és elállhatsz. A pénzből meg ott és azt veszel amit akarsz.

Ez törvény adta lehetőséged, nem visszaélés, ne félj tőle!


Azokra meg, akiknek fingjuk nincs mit beszélnek és ész nélkül pontozgatnak ne is hallgass...

2015. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Amúgy rákérdeztem és nem úgy működik, ahogyan ti gondoltátok, felhasznált dolgokat nem vesznek vissza, nem lehet elállni. És mivel össze lett szerelve a számítógép az alkatrészek fel vannak használva és nem veszik vissza. "


Akárkit is kérdeztél (nyilván a boltot) hazudtak neked - mivel ők ezzel megszívnák. Érthető.


Az nem érthető, hogy te felnőtt ember létedre ezt elhiszed és benyeled.


Belinkeltem a jogszabályt, belinkeltem a HIVATALOS JOGÉRTELMEZÉST. Olvasd el és látod, hogy nekem van igazam, a bolt pedig hazudik neked.


Tök mindegy milyen termék, egyedi megrendelés vagy sem. Nincs jelentősége.

2015. jún. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

72%-os, ahhoz kepest, hogy sajat magadnak ellentmondasz, elegge aggressziv a hangnemed.


"ugyanis a termék tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges mértékű kipróbálást meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk az eladó felé, és azt meg kell térítenünk részére,"


"Nem, nem számíthat fel semmit. Teljes áron vissza kell vennie, ha termék és a tartozékai megvannak és hibátlanok. "


"Amúgy is teljes non-szensz az, hogy szerinted nem lehet kipróbálni egy terméket... Akkor 13 napig nézzem és úgy döntsek? Nóóómális, Margit?"


A tesztelest ugy ertettem, hogy ne a kereskedo penzen dontsem el, hogy a Galaxy s5 kell-e nekem, vagy iPhone.


A gyakorlatban a feltetelmentes penzvisszaterites, amit tevesen felvazolsz, kivitelezhetetlen, mert nem csak a kereskedoknek szokasa tisztessegtelenul viselkedni, sokan kihasznalnak ezt ingyen tesztelesre meg kolcsonzesre.

2015. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"működésének megállapításához szükséges mértékű kipróbálást meghaladó "


Ez a kulcs. Ha ez alapján szerinted ellentmondok saját magamnak akkor elképesztően ostoba vagy.


A kérdező PCje nem kapcsol be, tehát vagy a táp vagy az alaplap szállt el benne. Egészen egyértelmű, hogy egy 3 év használatra tervezett terméknél 7 nap alatt nem lehet olyan elhasználódást produkálni, mely kimerítené azt, hogy bármilyen igénnyel felléphessen az eladó.


Egy cipőnél pl. simán lehet, mert fogom és szétrúgom a grundon 7x90 perc foci alatt. Na AKKOR élhet ezzel a jogával a kereskedő - teszem azt teljesen jogosan!


Azért vagyok "agresszív", mert nehezen viselem, mikor ostoba, funkcionális analfabéták magyarázzák a nyilvánvaló ellentettjét, szerencsétlen kérdezőt meg félrevezetik.

2015. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72-es, akarsz 10ezer könnyű pénzt? Vedd meg a kérdezőtől a gépet számlával mindennel együtt vételár mínusz 10ezerért, és utaltasd vissza a pénzt a kereskedővel magadnak! Ha ilyen kruva nagy a szád, talán ne csak talk the talk but walk the walk!
2015. jún. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ki lett cserélve a számítógép! Jelentem most már működőképes, de félek, hogy ha a jövőben újra ilyen lesz, akkor mi történik majd.


Értem én, hogy vissza kellene adniuk a pénzt (és valóban nem használtam "el" a terméket), de az ő értelmezésük alapján a termék "felhasznált" és "egyedi" így nem lehet visszavinni. Nem tudom, hogy ha a pultnál azt mondják nem veszik vissza, akkor erre milyen lépéseket tehetek (egyáltalán netes bolt esetében a helyszínen van vásárlók könyve?)


Ebből a szempontból gondolom kihasználtak, de mivel a gép már működik, ezért ez már talán nem számít annyira. Viszont az szinte teljesen biztos, hogy soha többet nem veszek tőlük semmit. Az a plusz pár ezer nem ér meg ennyi problémát, ha bármi hiba adódna.

2015. jún. 18. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!