Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nyugati országokból miért...

A nyugati országokból miért nem vonulnak ki a gyárak a sokkal magasabb bérköltségek miatt? Kelet-Európában meg riogatják az embereket hogy viszik a termelést Romániába, mert túl magas! A minimálbér stb!?

Figyelt kérdés
Mi legyen akkor a gyári munkásainkkal? Sok a bruttó 105 ezres fizetés is amiből 68 marad egyedülállóként? Kapjon 40 ezret és majd kihúzhatjuk magunkat hogy versenyképesek vagyunk? Közben meg rágja a küszöböt a dolgozó?
2015. jún. 18. 16:49
1 2 3
 11/27 TamásTóth ***** válasza:
90%
Magasabb adók, járulékok, iparági adók, magasabb anyagköltség (lehet ez is), magasabb kamatok a token (hitelen és részvényesin egyaránt) Innováció hiánya, technologiai lemaradás. Meg persze az állami cselekedetek kiszámíthatatlansága. (Nem tudhatod, hogy holnap nem vetnek-e ki rád különadót, akkor meg annyi volt a számításaidnak)
2015. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Elolvastam a kérdést, és tudtam, hogy te írtad ki.


Azért nem, mert ott nem robot munkások dolgoznak, hanem mérnökök. Ott K-F folyik, nem összeszerelés.

2015. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

aha persze...akkor hogyhogy itt is keresnek egy vagon szalagmunkást a helyi gyárakba?


pl ott van a magna, csomó betanított melós dolgozik ott.

2015. jún. 18. 17:51
 14/27 A kérdező kommentje:

"Magasabb adók, járulékok, iparági adók, magasabb anyagköltség (lehet ez is), magasabb kamatok a token (hitelen és részvényesin egyaránt) Innováció hiánya, technologiai lemaradás. Meg persze az állami cselekedetek kiszámíthatatlansága. (Nem tudhatod, hogy holnap nem vetnek-e ki rád különadót, akkor meg annyi volt a számításaidnak)"


És egész Kelet-Európában szarabb a gazdasági környezet? Ez nem furcsa kicsit?


Nem inkább arról van szó hogy mi erre a sorsra vagyunk ítélve?

2015. jún. 18. 17:51
 15/27 TamásTóth ***** válasza:
Az arányok se mindegyek, nem tudom mik a konrkét arányok, de biztos vagyok benne, hogy jóval több ember dolgozik (%-osan) minimálbérért M.O-n, mint mondjuk Ausztriában. (eből meg következik, hogy nincs akkora érték teremtés)
2015. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 TamásTóth ***** válasza:

Nem nem furcsa. Tudod itt volt nagyon sok év kommunizmus, ami alatt a nyugat lehagyott minket a sz@rba, mint technologiailag, mind a piacgazdaság kialakításában. Ennek a felzárkoztatása nem megy egyről a kettőre.


Ebben az évben ugye kb 3% a GBP növekedés (ne keressük most az okokat rá. Ausztriában azt hiszem 1 körül van. Multkor azt olvastam, hogy ha midnen évben 2%-kal növkeszünk TÖBBEL, mint az osztrákok, akkor kb még 40-50 év, amíg egy szinvonalra kerülünk velük.

2015. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

A növekedés függvénye tehát minden. EZt én értem. De ha növekedünk jelenleg 3 %okat akkor miért nem él jobban pl a melós évről évre?


Kinek nő az életszínvonala?

2015. jún. 18. 17:56
 18/27 A kérdező kommentje:
Egyébként olvastam hogy ezek a különbségek már régebben is megvoltak. Már a 20. század elején több rádió meg ilyesmi akkori műszaki cikk jutott egy emberre pl Ausztriában. Érdekes nem? Rá lehet mindent fogni a kommunizmusra de mintha úgy tűnne hogy egyszerűen azért van nálunk kelet európai (közép európai) életszínvonal, mert egyszerűen kelet európai (középkelet) ország vagyunk...
2015. jún. 18. 17:58
 19/27 TamásTóth ***** válasza:

Az infláció közel 0% körül volt egész Europában ebben az évben. (Sőt inkább negative volt az infláció, tehát az árak csökkentek átlagosan, megint ne keressük az okokat, hogy miért)


[link]


A Magyar minimálbérek pedig nézzd csak kb 3%-kal növekedtek 105000/101500 = 1.0345 (3,45%)


[link]


Tehát a magyar minimálbéres 3,44%-kal többet keres mint tavaly, és a termékek átlagosan nem drágultak, tehát 3%-kal több pénzük van ugyanarra, mint tavaly.

2015. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

a nettó minimálbér nem emelkedett ennyit pl egyedülálló esetében. Én nem vagyok közgazdász de szerintem a megélhetést úgy kell nézni hogy egyedülálló ember mennyit kap kézhez és az mire elég.


Nagyon durván emelkedett ugyanis bruttóban a minimálbér az utóbbi pár évben, nettóban meg alig, mivel drámaian megemelkedtek a terhei.

2015. jún. 18. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!