Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem sántít?

Ez csak szerintem sántít?

Figyelt kérdés
Anyám munkanélküli, segélyen van. Ma kihoztak neki egy kiközvetítőlapot, amit kötelezően aláírattak vele, ugyanakkor a hölgy szerint nem mondhatja el, hogy hol akarnak neki munkát adni... de közben azt mondta, muszáj aláírnia a papírt... nekem ez fura, hogy olyasmit íratnak alá az emberrel, amit nem mondanak el neki.
2015. júl. 29. 09:22
 1/7 anonim válasza:

Ez marhaság!

Én úgytudom, hogy ez úgy működik, hogy ha valaki regisztrált munkanélküli és a munkaügyi hivatal talál neki munkát akkor azt kötelessége vállal, ellenben kikerül a rendszerből. Szóval tudatják az egyénnel, hogy hova küldik.

2015. júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én sem értem. Idejött egy nő, anyámmal aláíratott egy papírt, én mondtam neki, hogy ez ostobaság, mert ilyen egyszerűen jogilag nincs, hogy aláírja azt, amit nem is tud. Falun lakunk, a legközelebbi munkahely 15 km-re van. És ha később meg benyomják neki, hogy menjen 60 km-t, és muszáj, mert már aláírta... nem értem ezt az egészet, hogy csinálhatnak ilyesmit.
2015. júl. 29. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit írt alá?! Elolvasta egyáltalán?!
2015. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a munkaügyiben adnak egy közvetítőlapot, amivel fel kell keresni a leendő munkaadót, ott aláírják, hogy felvesznek, ha nem akkor az indokot, hogy miért nem röviden, utána vissza kell vinni a munkaügyibe.
2015. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Olvasta, mert kérdeztem.

De a csaj válasza, aki itt volt, azt mondta neki, hogy kötelező aláírnia, különben nem kap segélyt.

És szerintem ez nagyon nem törvényes.

2015. júl. 29. 11:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Valami csak volt rairva arra a papirra.
2015. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet viszik kerítést építeni!!!
2015. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!