Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szüleim miért teszik ezt velem?

A szüleim miért teszik ezt velem?

Figyelt kérdés
Az történet ott kezdődik hogy egyszer nagyon megtetszett nekem egy PC játék, de azt csak úgy lehetett beszerezni ha bankkártyával fizettél érte. Megkérdeztem a szüleimet hogy elkérhetném-e a bankkártyájuk adatait hogy ki tudjam fizetni, de nemet mondtak rá. Azóta már rengetegszer próbálkoztam náluk, de ugyan az lett az eredmény. Folyton azzal a kifogással jöttek hogy a hack-erek feltörik és leveszik róla az összes pénzt. Pedig ez nem igaz merthogy a barátaim is onnan vásároltak mert nekik megengedték a szüleik, és nem történt semmi gond. Csak én vagyok az egyedüli akinek ezt nem engedik meg a környezetemből. Anyagilag jól állunk, szóval nem hiszem hogy az lenne a probléma hogy nincs rá elég pénz, pedig csak pár euró az egész. Az oldal biztonságos, amit persze mindig említek nekik. További próbálkozásaimat feladva abban reménykedtem hogy összejön a tanulási ösztöndíjam, (vagyis ami azt jelenti hogy ha elérek egy bizonyos átlagot kapok egy saját bankkártyára utalva 40000 forintot. Ebből a pénzből szerettem volna megvenni a játékot. Azt mondták a szüleim ha meglesz a tanulmányi eredményem akkor meglehet ezt csinálni. De amikor eljött ez év vége és vele együtt a pályázatot is sikerült megnyernem, a pénzt többé nem láttam, nem tudom hogy mire költötték vagy hogy mit csináltak vele. És amikor megkérdezem tőlük akkor meg folyton azzal jönnek hogy az nem az én pénzem hanem az övéké, hogy azért vették el mert úgyis csak elszórtam volna hülyeségekre. Pedig nem ez volt megbeszélve, én csak azt a játékot akartam volna és semmi mást. Nagyon rosszul esett nekem. Mivel tudnám őket rávenni hogy megvegyék nekem ezt a játékot vagy hogy oda adják nekem a pénzt?

2015. júl. 31. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
A feltörés igenis valós félelem, de megelőzhető egy online kártyával, amire az eredetiről lehet pénzt rakni, de mindig csak annyit érdemes, amennyi épp kell. A többit nem tudom, nem sok mindent tehetsz..talán ezt elmondhatod nekik.
2015. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
34%

sajnálom pedig szerintem meg érdemelnéd azt a játékot.

de valahol a szüleidnek is van igaza a hackerekel szemben.

nagyon vigyázni kel velük,okosabbak mint azt gondolnád.

de azért elmehetnének veled egy üzletbe ahol megvan a játék és meg vehetnék neked kéz pénzben és akkor nincs gond ilt félni valójuk.


mi a játék neve?.

2015. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
58%

Nagyon sajnálom! Remélem egyszer megkapod azt a játëkot!


Nem értem miért vették el, máshogy volt megbeszélve, megérdemelnéd a játékot. Aki átutalta a pénzt, azzal valahogy nem tudsz beszélni? Bár nem tudom, mit tudnál, na mindegy.

Kérd meg egy osztálytársad/haverod akinek megengedték hogy megrendelje, azt hogy vegye (rendelje) meg neked és amikor megérkezett odaadod készpénzben. Ez jó ötlet!

2015. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Tanulj Meg lemondani dolgokròl, elkènyeztetett majom!
2015. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Pénzt KPban odaadni havernak, megveszi neked steamen és odaadja giftnek
2015. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3-asnál ott a válasz. Csak ilyen esetben szokás előre fizetni. Ha már átutaltatsz valakivel pénzt, akkor illik odaadni az utaláskor.
2015. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

kérj tőlük KP-t!

add oda egy haverodnak és vegye meg ő neked.


gondolom steamen megy, meg tudja venni ajándékba is és átadja neked.

2015. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%

Úgyiscsak hülyeségekre költötted volna, pl személyiségfejlesztő, koncentráló képesség és logikai érzék fejlesztő, stratégiai játékra. Szüleid szerint inkább az életbe kellene költeni, pl piára, nőkre, bulikra.


Irónikus, hogy van is rá pénzed...

2015. júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

# 9 természetesen ez még nem a világ vége.

de ne feled hogy egy gyerekről van szó.

és ha meg érdemli a jutalmat mért ne kaphatna jutalmat?

ha büntit érdemel azt is gondolom meg kapja.


ezt is olvastad?.


reménykedtem hogy összejön a tanulási ösztöndíjam, (vagyis ami azt jelenti hogy ha elérek egy bizonyos átlagot kapok egy saját bankkártyára utalva 40000 forintot. Ebből a pénzből szerettem volna megvenni a játékot. Azt mondták a szüleim ha meglesz a tanulmányi eredményem akkor meglehet ezt csinálni. De amikor eljött ez év vége és vele együtt a pályázatot is sikerült megnyernem,..


ha valamire ösztönözünk a gyereket és jutalmat ígérünk érte.

azt legalább úgy kel be tartani mint a bünti ígéretét.

2015. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Ennyi érzéketlen idiótát, hogy így lenyomjátok a kérdezőt... Attól, hogy vannak nagyobb bajok is a világon, az nem azt jelenti, hogy a kisebb problémákat semmibe kell venni, mert az úgyse számít...


A kérdezőnek pedig: szinte ugyanígy jártam, nekem sem engedtek semmit venni az internetről, mert a félelmetes hackerek minden pénzüket ellopják! Az nem számít, hogy az adott oldalt emberek milliói használják nap mint nap, és senkinél sincs probléma... Nekem az jelentette a megoldást, hogy 7 éves kortól lehet csináltatni bankkártyát. Megkértem szüleimet, hogy csináljanak egyet nekem, amúgy is ingyenes. Mondjuk ezt neked nem ajánlom, mert akkor ők is hozzáférnek. Szerintem már vagy annyi idős, menj be a bankba, és csináltass egyet. Onnantól a pénzt, amit szerzel, tedd rá a kártyára a bankodban, és meg is oldottad a problémát. Évekig vásároltam a saját kártyámmal, és sosem volt semmi baj. Nemrég csináltam PayPal-t is, azzal sokkal biztosnágosabb a használat.


A második problémára nem sok mindent tudok mondani, de ha a helyedben lennék, beszélnék a suliban valami pchihológussal, aki azért van, hogyha bármi bajod van, meghallgassanak, és megoldást találjanak. Ha az nincs, akkor az igazgató is megteszi. Valakinek el kell mondanod, különben nem oldódik meg.


Elsőre ennyit tudok mondani.

2015. aug. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!