Megéri félre tenni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, összegyűjtöttem 250000 ezer forintot.

Szerintetek megéri félre tenni? Vagy esetleg kolcsem magamra ?

Szerencsére szüleimnek jo pénzügyi hátterük van, így minden ellátást ok állnak nekem. (Ezalatt értem a ruhákat, ételt, tandíjakat közel s távoli jövőben, jogosítványt, meg mindent kivéve technológiát)

Zsebpénzt viszont keveset kapok, így nekem ez nagy pénznek számít.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megéri eltenni, vagy inkabb kolcsem magamra, persze nem egyből de majd telefon, fülhallgató, e-book, barátaimmal extra mozi vagy valami. A másik lehetőség hogy félre teszem, hagyom hogy az infláció megegye, de akkor ott van. Ezt sajnos nemigen lehet befektetni, ahhoz túl kicsi.

Meg csak ugy elverni sajnálnam.



2015. aug. 22. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

250 millió forintot gyűjtöttél 16 évesen? az szép :D


Mindenképpen fektesd be, tedd félre jó részét!

2015. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jah, ezt elírtad. :-)


Kisebb részét költsd magadra, a nagyobb részét tedd félre valami értelmes dologra.

2015. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bocsássatok meg nekem. Egy nullával több let :)
2015. aug. 22. 23:31
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor csak 25 millió? Az is elég sok.
2015. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

250 ezer forintot sikerült.

Tényleg bocsánat, a kérdés másik részére koncentráltam :)

2015. aug. 22. 23:32
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
Váltsd át euróra, forintban nem éri meg, mert csak megy le az értéke.
2015. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6: Az euróban sem lennék annyira biztos, inkább CHF vagy USD.
2015. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Vagy valami feltörekvő kriptovaluta, bár ha belegondolok, 16 évesen lehet, hogy ez nem a legjobb ötlet, hacsak nem akar kockáztatni.

Egyébként "költsem". Bocs, de ez nagyon zavart.

2015. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen jogos,

Nem elég hogy a számokat nem tudom de meg írni is elfelejtettem :/

2015. aug. 23. 00:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen ez nehéz ügy. Én is sajnálnám elkölteni mert gondolj bele ennyiért veszel egy iphone 6 ot az az ihpnone 6 2 év múlva mennyit fog fog érni 80 000ft ot? Szóval pl ilyesmire én nem költeném. Én pl 20 vagyok, most angliában diákmelóztam, kicsit több pénzem lett 300 000ft. Én se igazán fogom elkölteni, elfér az a számlán majd apránként elmegy, pl veszek apróságokat ruhát, órát cipőt, meg ilyesmik. Szóval nem kell elverni, de drága dolgot se kell venni belőle. Befektetni tényleg nem lehet. De mindig jöhet valami amire kellhet. Én most pl nagyon belebolondultam egy könyvbe, azt meg is tudom most venni.
2015. aug. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!