Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolják néhányan,...

Miért gondolják néhányan, hogy inkább albérletben laknak egész életükben mint hitelt vegyenek fel?

Figyelt kérdés

Elég macerás a hitelfelvétel ill. annak törlesztése is,de ha az ember jól megfontolja pl kisebb lakást vesz kevesebb hitellel akkor hamarabb vissza tudja fizetni stb.

Sok helyen olvastam,hogy vannak akik egész életükre albi mellett döntenek persze családok is mondván "Minek a saját,csak a magyaroknál divat bezzeg nyugaton mindenki albiba éli le életét".Nem tudom aki így véli az vajon belegondol e abba,hogy nyugdíjas korában hogy tudná fizetni az albit+rezsit? Manapság sok idősnek a számlákra is alig futja meg élelemre nem hogy albérletet fizetni. Vagy ha mondjuk tartósabban megbetegszik és nem tud dolgozni egy ideig vagy csak olyan munkája lesz ami jóval kevesebbet fizet.Gyerekeiknek miből tesznek félre,vagy szülők úgy gondolják,hogy majd ők is így éljenek később?


2015. okt. 29. 01:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem az az elsődleges, amit erről otthon tanultak.

Akik saját ingatlanban laktak gyerekként is, és a családjuk mindig törekedett a kicsit magasabb színvonalra, gyarapodásra - FONTOS: ÁTMENETI VAGY AKÁR HOSSZÚTÁVÚ LEMONDÁSOK ÁRÁN IS -, az maga is így fog tenni.

Aki nem tanulta meg a lemondást és az ezáltali nagyon hosszú távban gondolkodást, tervezést, az egyszerűen híján van ennek a képességnek; nem is tud kalkulálni evvel, mint lehetőséggel.

2015. okt. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Én például azért nem veszek most egy kisebb lakást magamnak, mert nem akarom eladósítani magam egy olyan ingatlan miatt, ami 5 éven belül feltehetően kicsi lenne.

Kiszámoltam, jelenleg olcsóbban bérlem a lakásom, mint amibe egy hasonló paraméterekkel rendelkező törlesztője kerülne 20 évre és mivel nemsokára családot is szeretnék, egy ilyen lakás kicsi is lenne.

Ha családom lesz, bérlünk egy nagyobbat és ha kirepülnek a gyerekek 20 év múlva (amikor még mindig nem leszek olyan elképesztően öreg), akkor majd veszünk magunknak a párommal egy olyan lakást, ami épp elég kettőnknek.

Az egésznek a lényege az, hogy amíg kell, addig rugalmasak tudjunk maradni.


Egy másik (tudom, unalomig ismételt) gondolat: amíg ki nem fizeted a hitelt, az a lakás nem a tiéd, hanem a banké, gyakorlatilag tőlük bérled.

2015. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Így van, rohanjon mindenki lakáshitelért mert nyugdíjas korra kell egy saját lakás :)))


Én inkább nyomorgok, spórolok és megveszem zsebből a lakást.

2015. okt. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Szemmel láthatóan te sem érted a nyugati "albérletes" modellt.


Nézzük a te megoldásod, veszel egy 70 nm-es lakást, mert ugye 2 gyerekre készülsz, ezzel nyakadba veszel egy hitelt kb. 30 évre.


Aztán ha kapsz egy jó melót messze a lakásodtól akkor nem tudod majd elvállalni, mert jajj újpalotán van a kecó, nem tudok Szegeden dolgozni pár évet.

Ha hirtelen kiesik a béred, munkanélküli leszel a hitelt ki fizeti? A bank se kevésbé szigorú, mint egy főbérlő.

Ha kirepülnek a gyerekek minek tartasz fenn egy 70 nm-es lakást, amikor 48 is sok lenne?


A bérleti modellnek a rugalmasság a lényege - az, ami leginkább hiányzik a magyarokból jelenleg.

Ott és akkor veszek ki lakást, ahol épp kell.

Akkora lakást veszek ki, amekkora épp kell. Fiatalon kicsit, családdal nagyobbat, öregen megint kicsit.

Nem a hitelt hasonlítom össze az albérleti díjjal, hanem a teljes költségeket. Albi esetén a bérleti díj a teljes költségem, ha bármi elromlik majd a főbérlő megoldja. Saját lakásnál bármi elromlik a te költséged - ezt szívesen elfelejtik az emberek...

2015. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

4: Attól függ, mi romlik el.

Azért egy alap lakásbiztosítást szokás fenntartani, enikem 1 évre 8 EFt a biztosításom. És akkor a biztosító fizet.

A Társasház is biztosítva van, tehát ha yolan dolgo romlik el, ami a közös házrészhez tartozik, azt a Társasház biztosítója fizeti. A szintén közös részek javításához, felújításához a közös költségből fizet a Társasház - amit mind tulajdonosként, mind bérlőként TE fizetsz.

Bérlőként ugyanis a teljes költség nem a bérleti díj, hanem bérleti díj+REZSI.

2015. okt. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

"Bérlőként ugyanis a teljes költség nem a bérleti díj, hanem bérleti díj+REZSI."

Rezsit saját lakásban is fizetni kell, méghozzá pontosan ugyanannyit. Szóval ez itt most irreleváns. Ennyi erővel a havi élelmezésed is beszámíthatnád.

2015. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6: Egyáltalán nem irreleváns, mivel az előttem szólónak ezt a gondolatmenetét tezsi hamissá:


"Albi esetén a bérleti díj a teljes költségem, ha bármi elromlik majd a főbérlő megoldja. Saját lakásnál bármi elromlik a te költséged - ezt szívesen elfelejtik az emberek..."


Ugyanis a REZSI (közös költség) az, ami fedezi a felmerülő javítások 95%-át, tehát a tulajdonost alig valamivel több javítási költség terheli, mint a bérlőt.

Valójában amit javíttatni kellene, azt garanciális javítás keretében ingyenesen tette meg a cég eddig.

Kivétel ez alól, ami elhazsnálódott, és felújítást igényel, én most küszöböt cseréltetek, bejárati ajtót, meg lakberendezek. De hát én is fogom élvezni a benne lakást.:)

2015. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a REZSI (közös költség) az, ami fedezi a felmerülő javítások 95%-át, tehát a tulajdonost alig valamivel több javítási költség terheli, mint a bérlőt. "


Az általad idézett hozzászóló szerintem nem arra gondolt, hogy elromlik a lift, csőtörés van, beázott a garázs, stb.

Hanem olyan dolgokra, amik nem tartoznak a közös költségnem foglaltakra: elromlik a mosógép, a hűtő, a szagelszívó, a tűzhely, lepergett a falról a festék. Elég gyakori, hogy ezekkel az eszközökkel együtt adják ki a lakást. Annak a lakásnak a tulajdonosa, amiben mi lakunk, szó nélkül fizette a felmerülő költségeket (konkrétan szagelszívó- és hűtőjavítás), de azt is felajánlotta, hogy ha kifestetünk, azt is fizeti, csak kérjünk számlát.

2015. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

9: Igen, mert ezért cserébe fizeted a bérleti díjat, illetve ez is beletartozik a díjba.

De a hozzászóló úgy tüntette fel, mintha ez többe kerülne az embernek, ha saját lakásban lakna. Holott ez a bérleti díjnak egy töredéke.

Ez ugyanolyan, minthogy családi házbannincsen közös költség.

De Te javíttatod az ereszt, kaput, stb.

Ezt nem kell külön szóvá tenni, minden lakhelynek más költségei vannak.

De ugye arról nincs szó, hogy nullszaldós lenne a tulajnak a kiadás, egészen pontosan egy 10 év alatt megtérülő befektetésről beszélünk, amikor valaki kiadás céljára vesz meg egy ingatlant.

2015. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Én kb 20 éve albérletben lakom, ez alatt összeszedtem annyi pénzt hogy bármikor tudnék venni saját házat és ez mellett még éltem is. A pénzemet inkább utazásra költöm és majd 65 évesen vagyis ha nyugdíjba megyek akkor veszek falun egy kis házat ahol a maradékot leélem.
2015. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!