Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki régen szegény volt, és...

Aki régen szegény volt, és mosz gazdag vagy jól él! Ti hogy viszonyultok a pénzhez?

Figyelt kérdés

Régen elég rosszul éltünk, annyi pénzünk volt kb, hogy a számlákat kifizettük és ettünk és ennyi, el is fogyott, hónap végén volt, hogy kölcsönkértünk.

Szerencsére kb 2 éve jól élünk, futja mindenre, szórakozás,ruhák, ékszerek, külföldi nyaralás, tartalékra, mindenre jut bőven.

De a mai napig olyan vagyok, hogy akármit veszek rossz érzéssel teszem, nem örülök semminek, hanem elfog a pánik, hogy mi van ha elszórom a pénzt, és következő hónapban történik valami én meg butaságokra költöttem. És olyan szinten, hogy pl fél órát ácsorgok a boltban,hogy megvegyek e 250 ft-ért egy tábla csokit. (Amit mondjuk amúgy akarok, de mégsem, mert "hát nincs nekem erre szükségem, kár rá költeni")

Ez már örökre így marad?

Más is van így vele?


2015. nov. 12. 13:27
 1/8 A kérdező kommentje:
most*
2015. nov. 12. 13:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azért nem költekezel össze vissza mert ismered a pénz értékét, nyilván megdolgoztatok érte hogy oda jussatok ahol vagytok és nem lottón nyertétek.
2015. nov. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, csak én utálok így élni, hogy 200 ft-ot sajnálok magamtól és pánikolok, ha véletlen elköltök valami nem életszükségletre 500 ft-ot.
2015. nov. 12. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a másik véglet lettem: Hülyeségekre költök, és nem bírok leállni..Nem is tudom melyik a jobb.
2015. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tegyél félre amikor költesz. 250 a csokira, 250 a perselybe.

Az, hogy megvan a vételár meg a csoki is, soha nem érzett megnyugvással tölt majd el.

2015. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Én inkább azt érezném hogy már lehetne 500 a perselyben.. :D
2015. nov. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Matematikailag igazad van, de pszichológiailag szerintem nem.
2015. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én teljesen normálisan viselem ezt a dolgot. Imádom a luxus, drága dolgokat, meg is veszem őket, ha meg tetszenek. Viszont tudom, hogy mire van szükségem, és mire nem.

Nem veszem meg a nyolcvanhatodik felsőt, vagy a negyvenharmadik nadrágot. Inkább kevesebb legyen, de az minőségi. Utálom, ha felesleges cucc van a szekrényemben.

Bár mint írtam, imádom a luxust, de nem ár alapján vásárolok, hanem tetszés alapján. Ha a Zaraban tetszik meg valami, akkor azt veszem, ha designer darabba szeretek bele, akkor azt. Jól lehet kombinálni is őket egymással.

Élelmiszerboltban csak legjobb alapanyagokat veszem, ételből is csakis minőségi.

2015. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!