Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én egy szegény családban...

Én egy szegény családban élő,14 éves lány vagyok. Szerintetek van arra esély, hogy felnőttként nagyon jól fizető munkát találják és én is olyan jól élek, mint a többség?

Figyelt kérdés

Nyaralni soha nem voltam még, a hűtő és a polc sincs dugig tömve. Ruhám nem valami sok van. Anyának 8 általánosa van meg, munkanélküli már hosszú évek óta. 2 testvérem dolgozik eladóként, nem valami sokat keresve (szakmunkásképzőbe jártak, csak aztán lett meg az érettségi). Apám nincs. Vagyis van, csak elhagyott minket, én meg jó ha 5 éve láttam. Anyának minden hónapban ad 3 rokonunk pénzt, mert megsajnálják. Mindig számolgatja, felírja, hogy mit vett, mennyit költött, stb. Régebben nagyon nagy gondba voltunk a számlákkal. Egyszer még ki is lakoltattak minket (és ezt az egyik testvérem még el is mesélte a szomszédoknak, hogy miért). Most már ilyen gond nincs, de a helyzet még most se rózsás. Például anyám szerint nem alap dolog egy telefon (nem okostelefon, hanem sima telefon... azért telefonom van, de ez is csak nagyon nehezen lett csak meg).

Olyan rossz látni mindenki kezében a 100 ezres telefonokat, a márkás ruhákat, hogy mindenki autóval jár... Anyámék rengetegszer beszélnek a pénztől, és ezt olyan rossz hallgatni...

Így még egyetemre se tudok bekerülni, mert nem lenne miből fizetni a több százezres félévdíjat. Diploma nélkül meg normális munkát találni nem valami könnyű (sokszor még azzal se)

külföldön szeretnék majd élni (valamelyik fejlett európai országban, pl. Svájc, Németország, Luxemburg, Hollandia), de így elég nehéz lesz. Egy erős középiskolába jelentkeztem, azzal meg lesz egy szakma és egy érettségi (tehát ez nem olyan középsuli, ahova ilyen 2-es, 3-as tanulók járnak), de utána... nem akarom hogy majd a leendő gyereke(i)m is majd így érezzen(ek) mint én most...



2015. ápr. 26. 14:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
32%
Ha jó a nyelvérzéked akkor tanulj meg az angol mellett még 1-2 ritka nyelvet pl orosz, kínai stb. Ehhez nem igazán kell pénz és ennek birtokában sokkal magasabb fizetésre számíthatsz akár itthon is mint a legtöbb akár többdiplomás.
2015. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nyelvérzékem az tényleg jó és még érdekelnek is a nyelvek. csak az a baj, hogy a dolgokra nagyon nehezen tudom magamat rávenni. :( Még a sima tanulásra is :S
2015. ápr. 26. 14:53
 3/40 anonim ***** válasza:
57%

"Olyan rossz látni mindenki kezében a 100 ezres telefonokat, a márkás ruhákat, hogy mindenki autóval jár... "


Az ilyen mentalitas egy eros korlatozo tenyezo.

2015. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
44%

"Olyan rossz látni mindenki kezében a 100 ezres telefonokat, a márkás ruhákat, hogy mindenki autóval jár... "


Úgy látszik én nem tartozom bele a "mindenki"-be...

2015. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
hát... az én sulimban mindenkinek egy csomó márkás cucca van... sőt, a városomban is sokaknak. pedig egy elég nagy vársoban lakok.
2015. ápr. 26. 15:02
 6/40 anonim ***** válasza:
55%

Valojaban nincs mindenki kezeben szazezres telefon, es teljesen igaza van edesanyadnak hogy a telefon az bizony nem alapdolog, plane nem egy 14 evesnek.


Egy modod van a kitoresre: a tanulas. Olyan diplomat kell szerezned, ami keresett a munkaeropiacon, rendesen meg kell tanulnod angolul es meg egy nyelven, a legjobb lenne a nemet.


Igenis van lehetoseged egyetemre menni, rengeteg tamogatas, osztondij van, raszoruloknak meg plane.


Valamilyen mernoki vagy informatikai vegzettsegben gondolkodj.

2015. ápr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
A mérnöki meg informatikai munkához nagyon jól kell tudni a matekot, én meg ahhoz káposzta vagyok :(
2015. ápr. 26. 15:35
 8/40 A kérdező kommentje:
de szerintem meg igenis alap dolog a telefon, ha már az az afrikaiak nagy részének is van...
2015. ápr. 26. 15:36
 9/40 A kérdező kommentje:
unokahúgomék jól élnek és már ő is leszegényezett minket.
2015. ápr. 26. 15:41
 10/40 anonim ***** válasza:
56%

"de szerintem meg igenis alap dolog a telefon, ha már az az afrikaiak nagy részének is van..."


Te egy nagyon buta kislány vagy amúgy. Csomó szegényebb afrikai országban vannak olyan házak ahova az áram sincs bevezetve. De telefonjuk az biztos van...

2015. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!