Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik az internetes...

Hogyan működik az internetes fizetés az Amazonon, ha Paypal-lal akarok fizetni?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy még nem vettem semmit külföldi oldalon. Szóval nyitottam egy paypal és egy amazon fiókot. Az Amazonon vennék valamit, aminek az ára dollárban van megadva. A paypal-omhoz egy forintos számlát kötöttem (persze). Hogyan képzeljem el a a tranzakciót, mit kell tennem, ők hogyan oldják meg, stb. stb. Lényeg - mint fentebb is írtam - ilyet még nem csináltam soha.

2015. dec. 4. 20:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ami adatot kérnek azt megadod és kész. Nem, nem zavarja őket, hogy forintod van, majd átváltódik a kötreműködésed nélkül.

Bár az Amazon nem engedélyezi a Paypalt:


"There are certain payment methods that you can't use at Amazon. We don't accept:


Cheques or postal orders.

Cash in any currency.

Book tokens.

Purchase orders.

International wire transfers.

Direct debits or standing orders.

PayPal.

Bank transfers."


[link]


Szóval majd a bankkártya adataid fogja kérni.

2015. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
:-( Affene. Pedig épp azért csináltam a paypalt, hogy biztonságosabbá tegyem a fizetésemet... van más opció is (esetleg hasonló, mint a paypal) az amazonnál is? hogyan tudod? ott is van valami "köztes" megoldás, hogy ne közvetlenül a számlámhoz érjenek?
2015. dec. 4. 21:05
 3/21 A kérdező kommentje:
(bocs, csak miután megírtam neked a választ, látom, mi van a linkben, amit küldtél)
2015. dec. 4. 21:06
 4/21 A kérdező kommentje:
Olvasom, nem fogadják el a "bank transfers"-eket. Hát, nem igazán értek a banki kifejezésekhez, de azt hittem, ha küldöm a termék árát, az átutalásnak minősül. Akkor meg hogyan egyenlítsem ki? Ha ehhez megadom a bankkártyám adatait, az már nem bank transfer? (Bocs a megfogalmazásért, tényleg nem vagyok még tapasztalt a témában).
2015. dec. 4. 21:09
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az amazon nem fogja ellopni a pénzed, és az amazon nem az e-bay, hogy mindenféle ember eladhat rajta. Ha baj van a termékeddel, majd az amazon ügyfélszolgálata rendelkezésedre áll. A Paypal nem azért fontos az E-bay-nél, hogy ne lopjanak a számládról, hanem, hogy a pézfizzafizetés biztosítva legyen.

De létezik virtuális bankkártya is, ha mindenképpen lopástól tartasz.

2015. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
A bankkártyás fizetés az nem átutalás. EZ két különböző dolog.
2015. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Aha. Értem. Egyébként az Amazon megbízható oldalnak minősül? Ismerőseim csak az ebay-ről beszéltek nekem eddig, azt hiszem, (sőt, tuti), ott elfogadják a paypalt. Szóval milyen híre van az Amazonnak? Te vásárolnál onnan?
2015. dec. 4. 21:15
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Érted, a Tesco-ban sem tudod a Tesco számlaszámát, miközben kártyával fizetsz. Nem is kell tudnod, mert ez a kártyás fizetés.


Amikor meg átutalsz, akkor belépsz a netbankba, vagy elmész személyesen a bankba és egy általad megadott számlaszámra elutalsz bizonyos összeget. Ez az utalás.

2015. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
(Na, bocs, megint egyidőben írtunk egymásnak... :-) )
2015. dec. 4. 21:16
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy-hogy milyen híre van az Amazonnak??? Komolyan nem hallottál még róla??? A világ legnagyobb netes kereskedéséről? Ami már sok éve létezik?

Sokkal megbízhatóbb, mint az E-bay, mert nem random kínaiaktól vásárolsz.

2015. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!