Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletbe vagyok, és szeretné...

Albérletbe vagyok, és szeretnék csomagot rendelni, de a lakáshoz kiírva nem én vagyok amit a postás lát. Most a saját nevem, vagy a tulajdonos nevére rendeljem? ÉS vélhetően nem fogom tudni átvenni, így postára kell majd mennem érte.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi legyen, a csomagra 2 nevet írassak fel(szabad olyat)? Ilyen jófogásos dologról van szó.

Vagy írjam a saját nevemre, de akkor meg sem talál, csak a csengőt látja, és hogy nem erre a névre ment oda.

De ha a tulaj nevére írom, akkor most egyáltalán megkaphatom postán mikor át akarom venni?

A lakcímkártyámon nem az itteni címem van. A személyimben meg nem ő van az anyja neve helyén. Szóval nem tudom azonosítani, hogy én vagyok akinek a csomag jött.

Most mit lehet csinálni?


Vagy ha a saját nevemre rendelem, de nem tudom átvenni. Akkor egyáltalán elküldik az értesítőt, ha nem az a név van kiírva a csengőhöz, mint a címzett? És ez esetben ha az én nevemen van, még akkor sem tudom lakcímkártyával bizonyítani, hogy én ott lakok.


Budapesten vagyok, de rendelni akarnék csomagot jófogásról, de nem otthonra, mert még annyi esélyem sincs hozzá hogy hozzám jusson.


Most ilyenkor hogyan tudok magamhoz rendelni csomagot???

És nem értékes- legalábbis nincsen rá írva az értéke- csomagról van szó.



Most az egy dolog hogy a jófogásnak van valami átvevős helye, valami saját izémizéje, de most úgy általában is érdekelne a dolog.



Köszönöm a rendes válaszokat!!



2016. jan. 6. 22:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érted. Sok helyen nem engedi a tulajdonos mert valami megmagyarázhatatlan okból fél tőle. Azt hiszi emiatt nehezebb kirakni vagy tudja fene.
2016. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Vagy azért nem engedi a tulajdonos mert nem akar ott vegrehajtokat akik az adost a tartózkodási címen is kereshetik. Ez még érthető. És senki homlokára nincs rairva hogy van e adóssága és azt fizeti e.
2016. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, mit akar a tulajdonos. Szerződéskötéskor alá kell íratni a bérleti szerződést két tanúval, és kész, lehet menni lakcímet bejelenteni a tulajdonos külön aláírása nélkül. Közjegyzős szerződés is jó. A tulajdonosnak nincs mérlegelési joga, hogy megengedi-e vagy nem! Nem tartozik rá!
2016. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Aztán a tulaj megtudja és azonnal mehetsz az utcára :) alberlo mindig lesz új ha korrekt a lakás és az ár. És berlokent se erőltetnem és tulajkent sem engedném. Ha nem.tetszik viszlát.
2016. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
64%
Így van. Lehet itt pattogni de nem biztos, hogy érdemes. Főleg, ha mélyen piaci ár alatt bérel az ember. Ha piaci áron bérelsz akkor rendben van a jogászkodás, mert akkor legfeljebb mész máshova hasonló áron, nem probléma.
2016. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Én meg az ilyen tapló tulajra ráhívnám a NAV-ot. Nem elég, hogy elszedi a bérlő pénzét, még a lakcímmel is szívatja? Mit képzel már az ilyen.
2016. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Miért szedi el a pénzét? A berlonek nem muszáj bérelni mehet a híd alá vagy anyuka mellé a kisszobaba. Ilyen mentalitással nehogy előbb utóbb fog nélkül maradj.
2016. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
A tulajnak meg nem muszáj bérbeadni. Munkával is lehet ám pénzt keresni! De ha már kiadja a lakását, akkor vegye tudomásul, hogy a bérlő KÖTELES bejelenteni a lakcímét, a tulajnak meg nincs joga rá, hogy megtiltsa!
2016. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Én meg az ilyen tapló tulajra ráhívnám a

NAV-ot. Nem elég, hogy elszedi a bérlő

pénzét, még a lakcímmel is szívatja? Mit

képzel már az ilyen."


Na figyu, mi pl 45 plusz rezsit fizetünk, de hasonló másfél szobás lakást Pesten tudtommal 70-80 plusz rezsi alatt nem kapnánk jelenleg. Nem érzem úgy, hogy elszedi a pénzünk, sokkal inkább nagyon hálás vagyok amiért egyáltalán nem emelt mióta itt vagyunk.

Úgyhogy nekünk nagyon nem érné meg bármi miatt összeveszni, mert se (amúgy jogos, indokolt) ár emelést, se költözést nem szeretnénk.

2016. jan. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"a tulajnak meg nincs joga rá, hogy megtiltsa!"


Igazad van!

Arra viszont van joga, hogy árat emeljen vagy felmondjon. Szóval a gyakorlatban megsincs igazad.

2016. jan. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!