Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletbe vagyok, és szeretné...

Albérletbe vagyok, és szeretnék csomagot rendelni, de a lakáshoz kiírva nem én vagyok amit a postás lát. Most a saját nevem, vagy a tulajdonos nevére rendeljem? ÉS vélhetően nem fogom tudni átvenni, így postára kell majd mennem érte.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi legyen, a csomagra 2 nevet írassak fel(szabad olyat)? Ilyen jófogásos dologról van szó.

Vagy írjam a saját nevemre, de akkor meg sem talál, csak a csengőt látja, és hogy nem erre a névre ment oda.

De ha a tulaj nevére írom, akkor most egyáltalán megkaphatom postán mikor át akarom venni?

A lakcímkártyámon nem az itteni címem van. A személyimben meg nem ő van az anyja neve helyén. Szóval nem tudom azonosítani, hogy én vagyok akinek a csomag jött.

Most mit lehet csinálni?


Vagy ha a saját nevemre rendelem, de nem tudom átvenni. Akkor egyáltalán elküldik az értesítőt, ha nem az a név van kiírva a csengőhöz, mint a címzett? És ez esetben ha az én nevemen van, még akkor sem tudom lakcímkártyával bizonyítani, hogy én ott lakok.


Budapesten vagyok, de rendelni akarnék csomagot jófogásról, de nem otthonra, mert még annyi esélyem sincs hozzá hogy hozzám jusson.


Most ilyenkor hogyan tudok magamhoz rendelni csomagot???

És nem értékes- legalábbis nincsen rá írva az értéke- csomagról van szó.



Most az egy dolog hogy a jófogásnak van valami átvevős helye, valami saját izémizéje, de most úgy általában is érdekelne a dolog.



Köszönöm a rendes válaszokat!!



2016. jan. 6. 22:55
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
A tulajok azért tudják a lakcímmel szívatni a bérlőt, mert az idióta jogszabály az ilyen magatartást nem szankcionálja, és mert van elég megalkuvó bérlő, aki belemegy az ilyen kis játszmákba. Bennem fel sem merülne, hogy egy idegen megtilthassa nekem a törvényes kötelességem teljesítését, ez teljesen abszurd.
2016. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Ha már errefelé ment a beszélgetés.

Lakcímet ha nem is de ilyen de egy ilyen tartózkodási helyes igazolás vagy nem is tudom minek lehet mondani ezt a dolgot felmutatva a postán, már ezek szerint elég lenne hogy odaadják(értesítővel), még akkor is ha egy nagyon "vaskalapos, csak és kizárólag ahogy elő van írva", postás adná ki a csomagot?


Ilyen tartózkodási helyes papírt akkor lehet úgy is kérni, hogy arról soha senki ne tudjon, hogy valaha is voltam okmány irodába? Vagyis megcsinálom, de sosem használom, mindig a normális lakcímkártyámat használnám bárhol is kell, csak Budapesten, a postai átvételkor nem(a normális otthoni postánál meg a normál lakcímkártyát használnám továbbra is).

Szóval ez egy olyan papír, amit ha igénylek, akkor voltaképpen nem is létezik, csak egy lényegtelen papírcetlivel többem lesz aminek néha még hasznát is veszem.

Nem regisztrálnám magam sehol az albérletes címre. Az előttem lévő albérlő nem így tett, és néha még most is jönnek neki címzett fizetési felszólítások.(de ez most más téma)


Azt hogy mennyire engedné, vagy mennyire nem örülne ennek, vagy hogy kiragasszam-e a nevem vagy sem, azt nem tudom, de inkább úgy kezelném, hogy nem örülne neki. jó környéken, jó lakásban, még aránylag megfizethető árban vagyok itt.

És amiről nem tud az ember az nem fáj. Ha meg sosem lesz semmi jele a regisztrálásomnak, akkor csak rajtam múlik, hogy mennyi nyoma marad, ha esetleg elmegyek. De ha csak rendelek magánembertől, akkor semmi nyoma nem lesz.



Amúgy szimpatikus ez a Webox-os dolog. Igaz, vidéki adás/vételnél elég korlátozott hol van ilyen hely, no meg a másik fél is benne kell hogy legyen. Hiszen nyugodtan lehet általánosítani, hogy senki nem használ még ilyet, és amit nem ismer az ember, attól mindig óckodik. Szóval majd kipróbálom, hogy magamnak küldök egy csomagot 2 budapesti doboz között, és meglátom mi hogy megy, de tetszik ez a magánszemélyek között is működő csomagautomatás lehetőség.

2016. jan. 11. 11:11
 33/35 anonim ***** válasza:
A tartózkodási hely is lakcím (régebben ideiglenes lakcímnek hívták). Az ingatlan tulajdonosa a lakcímnyilvántartóban megtudakolhatja, hogy ki jelentette be az ő ingatlanának címét lakcímeként. Sőt, újabban értesítést is kérhet arra az esetre, ha valaki a lakásának címét adja meg lakcíme gyanánt. Az egész egyébként agyrém, hiszen a lakcím az a bejelentkező polgár egy személyes adata, nem az ingatlannyilvántartás része. Nem a lakásba "be"-jelentkezik, hiszen senki nem kerül be egy lakásba attól, hogy közli a hivatallal, hol lakik. De tévesen így mondják, hogy "bejelentkezik a lakásba". A tulajdonos meg frászt kap, hogy ÚRISTEN az én lakásomba valaki bele jelentkezett :)
2016. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ha a postás megtalál és kapsz egy értesítőt akkor azzal a postán akkor is megkapod a csomagod, ha nem vagy bejelentkezve.
2016. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Aki esetleg kilyukad a kérdéshez.

A legjobb az a Postán maradó címzés volt.


Így kell megcímezni, mondjuk az egyik budapesti postára, ahova én kértem már jó párszor.:


"

Gyakori János

POSTÁN MARADÓ

Budapest 117.-es Posta

XI. Irinyi József utca 38.

1507

"


A posta irányítószáma, az egyedi, nem az amit a google térkép kiad, annak utána kell olvasni, mi a sajátja.


Miután feladják, a feladótól kérem, hogy küldje el a küldemény azonosítóját, ami rajta lesz a feladóvevényen és pár nap múlva bemegyek a postára, megmutatom az azonosítót, és megnézi, hogy már ott van-e. Csak a személyit kell megmutatnom, aláírom, hogy átvettem, és kész.


Ez tényleg kényelmes és flottul megy. Csak annyi, hogy mindig jelzem hogy így, postán maradóra szeretném kérni a csomagot.

2016. nov. 22. 22:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!