Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletbe vagyok, és szeretné...

Albérletbe vagyok, és szeretnék csomagot rendelni, de a lakáshoz kiírva nem én vagyok amit a postás lát. Most a saját nevem, vagy a tulajdonos nevére rendeljem? ÉS vélhetően nem fogom tudni átvenni, így postára kell majd mennem érte.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi legyen, a csomagra 2 nevet írassak fel(szabad olyat)? Ilyen jófogásos dologról van szó.

Vagy írjam a saját nevemre, de akkor meg sem talál, csak a csengőt látja, és hogy nem erre a névre ment oda.

De ha a tulaj nevére írom, akkor most egyáltalán megkaphatom postán mikor át akarom venni?

A lakcímkártyámon nem az itteni címem van. A személyimben meg nem ő van az anyja neve helyén. Szóval nem tudom azonosítani, hogy én vagyok akinek a csomag jött.

Most mit lehet csinálni?


Vagy ha a saját nevemre rendelem, de nem tudom átvenni. Akkor egyáltalán elküldik az értesítőt, ha nem az a név van kiírva a csengőhöz, mint a címzett? És ez esetben ha az én nevemen van, még akkor sem tudom lakcímkártyával bizonyítani, hogy én ott lakok.


Budapesten vagyok, de rendelni akarnék csomagot jófogásról, de nem otthonra, mert még annyi esélyem sincs hozzá hogy hozzám jusson.


Most ilyenkor hogyan tudok magamhoz rendelni csomagot???

És nem értékes- legalábbis nincsen rá írva az értéke- csomagról van szó.



Most az egy dolog hogy a jófogásnak van valami átvevős helye, valami saját izémizéje, de most úgy általában is érdekelne a dolog.



Köszönöm a rendes válaszokat!!



2016. jan. 6. 22:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Én szoktam rendelni, albérletben, nincs kirakva a nevem, de ettől még a csomag idejön a címre, nem igazán számít hogy kinek a neve áll a postaládán vagy ajtón, becsenget a postás, engem keres, megtalál, kész. Ennyi a lényeg.
2016. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Harangozó Csaba ***** válasza:
100%
Csomagautomatába való rendelés magánszemélyek közt IS nagyon jól működik. Én már sokszor küldtem / küldök így. A www.vaterafutár.hu oldalon több megoldás ( csomagautomata, futár ) között tudsz választani. A megrendelésnél mindkét fél esetében meg kell adni a nevet, címet, telefonszámot és email címet. A Webox a legolcsóbb most, 400 Ft, akár utánvéttel is. A futárok közül a DPD-t kedvelem. A csomagautomatáknál utólag is lehet fizetni ( utánvét lényegében ), de CSAK bankkártyával, készpénzben nem ( legalábbis a Webox-nál. )
2016. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Igencsak célszerű lenne a postaládára, meg ha zártkapus a ház a lakás csengőjére kiírni a neved. Ha ez nem megoldható bármilyen ok miatt akkor a csomagot úgy rendeld, hogy Gipsz Jakab (tulaj) címén Nagy Péter (saját neved). Ha nem tudod átvenni otthon a postán az értesítővel odaadják a csomagot, de ha nem vagy bejelentve akkor viszont KELL az értesítő.
2016. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
29%
A fő kérdés az, hogy miért nem jelentetted be a lakcímedet, illetve miért nincs kint a neved a postaládán meg a kapucsengőn, egy olyasvalakié meg, aki nem lakik ott, miért igen.
2016. jan. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Felesleges a postaládára nevet írni, nem az alapján szállít a postás.


És nyilván albérletben lakik, írta, azért nem oda szól a lakcim kártya.

2016. jan. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Ahol lakik, annak a lakásnak a címét kell bejelenteni lakcímként. Hogy milyen jogcímen használja a lakást, az lényegtelen. Aki a lakásban lakik, annak a neve legyen a postaládán. Ez ilyen egyszerű.
2016. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egyszerű mert albérletet sokszor nem engedik bejelenteni.
2016. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem engedik. Nem kell hozzá senkinek az engedélye, ugyanis állampolgári kötelesség a lakcímbejelentés. Két tanúval aláíratott bérleti szerződést bemutatva nem kell a lakás tulajdonosának aláírása a lakcímbejelentéshez.
2016. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Az szuper, hogy szerinted így van, csak nem biztos, hogy te rajtad múlik.
2016. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Nem hát, benne van a törvényben, azért működik így, nem azért, mert én mondom.
2016. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!