Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennyit kéne fizetnem a végreha...

Ennyit kéne fizetnem a végrehajtónak? Mit tesznek ha nem fizetek?

Figyelt kérdés
1évvel ezelött 26ezer ft t-mobiltartozásom végrehajtóhoz került.Kaptam részletfizetés 3szor 10ezer.Befizettem 1 részletet,majd sajnos nem tuttam fizetni.Ma kaptam egy levelet 100ezer ftról.Jelenleg nem tudom kifizetni,meg amugyis ennyi kamatot én nem ismerek el.Vagyonom sincs,se értéktárgyam.
2016. jan. 15. 15:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha az embernek nincs pénze akkor minek költ 26 ezret telefonra? Egy év alatt fizetek ennyit...
2016. jan. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rendőrként SEM vagy tisztában a dolgok menetével, kedves nemtudomhanyadik hozzászóló.

Az, hogy te részt veszel egy folyamat VALAHANYADIK lépésében, nem jelenti azt, hogy azzal indul a folyamat.

Igenis levelet küld először, és tájékoztat, hogy ez a tartozás már őhozzá tartozik, és lehetőséget ad, hogy egyben befizesd, vagy befáradj az irodájába ügyfélfogadási időben. Még ő is adhat részletet, ha nagyon indokolt, persze nem havi 5 ezerre, hanem ha te többet vállalsz havonta, mint amennyit letiltással meg tudna szerezni.

Ezután kimegy a helyszínre, sőt nem is ő, hanem az egyik megbízottja, mert nem egyedül dolgozik. Én voltam bent egy ilyennél a lakáshitelem miatt, magát a végrehajtót nem is láttam, de vagy 4-5 ügyintézője fogadta az ügyfeleket.

A helyszínen is járt nálam, de nem voltam otthon, bedobott egy papírt a postaládába, azon is az volt, hogy xy önálló bírósági végrehajtó KÉPVISELŐJE megjelent, megadott egy újabb időpontot, amikor tartózkodjak otthon, újra ki fog jönni. és ha AKKOR SEM tud bejutni, na majd akkor kéri a hatóság segítségét.

elhiszem, hogy nem egy és nem két esetben sor került már erre, de elég sok minden megelőzi ezt a lépcsőt.

2016. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12.

Nem azt írtam, hogy nem küld levelet, de ha egyszer már bírósági végzés van a végrehajtásra, akkor a végrehajtó nem kezd el alkudozni.

Mire a levelet kiküldi, már rég intézkedett a jövedelem letiltásról, aztán küld levelet, amiben jelzi, hogy mikor megy ingóságot foglalni. mennyi a végrehajtással terhelt összeg, annak mekkora része a végrehajtást kérő követelése és mennyi a bírósági/ végrehajtási eljárás költsége. Nem ad részletet, nem hitelintézet. Neki az a kötelessége, hogy beszedje a bíróság által megállapított összeget, é s a sikeres végrehajtás után kapja meg a pénzét. Tőle részletet kérni pont olyan irreális, mintha a rendőr megbüntetne 20 000 Ft-os helyszínbírságra, és megkérnéd, hogy azt hadd fizesd havi 5000-es részletekben.

Az egyetlen "kedvezmény" amit tett, hogy ha az adós a végrehajtás megkezdésekor tudta igazolni, hogy időközben már kifizette a tartozását, akkor megszüntette az eljárást.

Vannak "segítői", de végrehajtást ( lefoglalás) csak ő jogosult foganatosítani, azt csak ő személyesen teheti meg. A fogorvosnak is van asszisztense, aki pld. időpontot egyeztet, adatokat rögzít - de nem ő fogja gyökér-kezelni a fogadat.

Azt sem írtam, hogy mindig kér karhatalmi segítséget, minden végrehajtáshoz. Rendszerint havonta, két havonta egy napra összeszervezte a problémás ügyfeleket ( akiket sehogy sem ért el, és a távollétükben nyitott fel ingatlant, akik fenyegetőztek...) és akkor előre bejelentette a dátumot, a szolgálatot szervező parancsnok betervezett egy járőrpárt, és akkor azok az esetektől függően 2 -4- 8 órában mást sem csináltak, mint mentek/ mentünk a végrehajtóval az egyik címről a másikra.

2016. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A végrehajtó nem alkudozik, nincs részletfizetés?

Akkoz ez mi a Vht-ben???


"52/A. § (1) A végrehajtó a természetes személy adós kérelmére – az adótartozás és az adók módjára behajtandó köztartozás kivételével – megállapíthatja a pénztartozás részletekben történő teljesítésének feltételeit, ha az adós vagyontárgyainak felkutatása és lefoglalása iránt intézkedett, és az adós a végrehajtandó követelés egy részét már megfizette. A végrehajtó a végrehajtás alá vonható vagyontárggyal nem rendelkező adóst is tájékoztatja a részletfizetés lehetőségéről és feltételeiről."

2016. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A papíron az áll xy önálló végrehajtó.Valamint,hogy fizessem ki 15 napon belül vagy letiltást kezdeményez.Ha fellebezek az 15 ezer ftba kerül.Én albérletben lakom,itt semmi nem az enyém.Lefoglalhatja más dolgait?Remélem nem.
2016. jan. 16. 18:38
 16/19 anonim ***** válasza:
Fizetésed sincs?
2016. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"A végrehajtó nem alkudozik, nincs részletfizetés?

Akkoz ez mi a Vht-ben??? "

Nem azt írtam, hogy nem teheti, hanem azt, hogy nem teszi.

De, ha elolvasod amit idéztél, abban is az van, hogy miután(!9 már intézkedett a vagyontárgyak felkutatása és lefoglalásáról, ÉS az adós már valamennyit legalább törlesztett, akkor, ha akar, megállapítHAT részletfizetést.

2016. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez elég vicces, ahogy minden tévedésed próbálod megmagyarázni, kezdve levelezéssel és folytatva ezzel a részletfizetési lehetőséggel...


Csak azt ne mondd, hogy te az összes bírósági végrehajtó összes ügyét ismered, hogy ilyen magabiztosan kijelented, hogy végrehajtó nem ad részletfizetési lehetőséget.

2016. jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Írtam e-mailt a végrehajtónak.Adott részletfizetést.Havi 15ezrével.Szóval megoldodott...
2016. jan. 20. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!