Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem számít bűncselekménynek,...

Nem számít bűncselekménynek, amit sok Facebook oldal csinál, hogy árulnak különféle dolgokat, pl rendelsz tőlük egy pulcsit, elutalod neki a pénzt, ő negyedannyiért megrendeli ebayről?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónap mire megjönnek a dolgok, és mi van, ha ő se kapja meg az árút? Akkor ment a levesbe a pénz?
2016. jan. 26. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kereskedelemnek hívják, és a jogszabályok betartása mellett nem bűncselekmény.
2016. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha én is ezt csinálnám akkor kell ehhez valami engedélyt kérnem, adót fizetnem, bármi? Nem szeretnék adót csalni, de elfoglaltságnak is jó lenne, nem gondolom, hogy ezzel nagyot lehetne szakítani...
2016. jan. 26. 14:47
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:
68%

Ha üzletszerűen csinálod (azaz ebből rendszeres jövedelmed van) akkor adóköteles, mint minden üzleti tevékenység.

Ha befáradsz a polgármesteri hivatalba, akkor az Ipar - kereskedelmi ügyintézésnél pontos felvilágosítást kapsz a teendőkről.

2016. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legálisan vállalkozói kiváltásával lehet csinálni, de annak min. 50 ezer ft a havi adóterhe. Arról nem beszélve, hogy ezt nem hinném, hogy ki tudnád termelni, mert ma már boldog-boldogtalan inkább eleve az ebay-ről rendel.

Ha meg nem legálisan csinálod, akkor könnyen ez lehet a vége, mert az embernek mindig van rosszakarója vagy irigye :-(

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

2016. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ma már nagyon sokan tudnak rendelni küldföldi oldalakról! Én is szoktam rendelni,igaz én hasznon nélkül és saját címre,az elutalt pénzből...

viszont akik régebb óta rendelgetnek sok helyen pénzvisszafizetési garancia van, én is kaptam már vissza pénzemet rendelésem során.. nyilván ők is ezt csinálják majd

2016. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!