Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják annyian hogy...

Miért mondják annyian hogy Magyarországon nem lehet megélni? ( pedig lehet és ez nem provokáció)

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy itthon nem lehet megélni tisztességesen. Az én tapasztalatom nem ez.

Egy Budapest környéki város leggazdagabb részén lakunk. Az apám felsővezető egy hatalmas multinál. Anya is hasonló szintű multinál dolgozik. A fizetésről csak azt mondom, hogy havi 1 millió felett van. Van egy óriási házunk és mindig drága új autókat veszünk, nyaralunk külföldön, drága éttermekbe járunk stb. Itt a környékünkön majdnem mindenki hozza ezt a szintet.

Ezt csak azért írtam le, hogy megmutassam vannak sokan akik jól élnek (tisztességesen) tehát nem csak nyomor van ebben az országban mint ahogy sokan mondják.



2016. jan. 31. 12:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván mindenki qva anyját, hogy nem lesz mindnekiből multiigazgató. Te meg azátn verheted magad arra, amit anyu-apu összehozott, van arcod :)

Ez messze nem az átlag...

2016. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam, hogy megsértsek másokat. De lehet ebben az országban tisztességesen is sokra jutni a közvéleménnyel ellentétben. Tudom, hogy az átlag nem így él de a legtöbb ember úgy beszél mintha csak rosszul lehetne itt élni.
2016. jan. 31. 14:36
 13/27 anonim ***** válasza:
53%

" De lehet ebben az országban tisztességesen is sokra jutni a közvéleménnyel ellentétben. "


Persze, de kb annyi az esélyed rá, mint hogy leti találatod lesz a lottón.

2016. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%

Abban igazad van, hogy lehet tisztességesen előbbre jutni, de azért annyira nem egyértelmű a helyzet.


Én pl. anyagi támogatás nélkül is tudtam egyetemre járni, megoldottam önerőből és azt gondoltam, ha én megoldottam, akkor mindenki meg tudja oldani, a többi kifogás.

Aztán kicsit többet láttam, pl. most már csak 16 év a tankötelezettség, plusz itt a közmunkaprogram. Sok családban a 16 éves gyereket kiveszik az iskolából és mennie kell közmunkásnak, hogy eltartsa a családját. Ő hova jut előbbre? A saját családja húzza le a sárba.


Nem írtad, hány éves vagy. Képzeld el azt a szituációt, hogy 16 éves vagy, a családod nem tudja fizetni a taníttatásod és azt mondják, hogy ha nem mész dolgozni, anyukád és a kistesód éhen hal. Minden jóérzésű gyerek szó nélkül megy dolgozni. És bumm, máris elveszítette az esélyt a normális jövőre.


Persze rá lehet fogni a szülőre, miért nem tanult, miért nem költözött, miért nem volt jókor jó helyen. De a valóság az, hogy ettől nekik nem lesz jobb. És sajnos sokan vannak így.

2016. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Említhetném az egykori padlássöpréseket, de inkább egy mai példát említek. Nemrég a kisembereknek rendelettel megtiltották a játékgépek üzemeltetését. Hogy aztán Vajna kaszinója milliárdokat hozzon vélhetően nem csak neki, hanem a törvényalkotóknak is. Hát akkor most az egykori játékgépeket üzemeltető kisemberek talán tehetségtelenek és lusták voltak és azért nem ők jutottak a csúcsra? És ez csak egy példa volt a sok közül. Hamis kártyajátékosok közé nem célszerű leülni játszani tisztességes emberként mert veszíteni fog. Nem véletlenül menekül ebből az országból aki csak teheti.
2016. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%

"Utazz el Budapesttől legalább 50km távolságot, de ne a Balaton felé. És ne csak városokat nézz meg. Javaslom Borsod, Szabolcs és Nógrád megyét. Esetleg beszélj emberekkel, hogy mit dolgoznak, mennyiből élnek."


Ehhez nem kell idáig utaznia, nálunk Borsodban is van már internet. Én például fordítás-tolmácsolással havi 450 nettó. Csók azoknak, akik szerint Magyarországon csak éhen dögleni lehet.

2016. febr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
61%

Meg lehet élni, aki akar dolgozni talál munkát. Nekem volt hogy egyszerre 3 helyen is dolgoztam. Azt hozzá kell tenni hogy szabadidőm az nem maradt mellette. De megéltem, tudtam félretenni is kicsit.

Az is igaz hogy most ausztriában 1/10 erőráfordítással, 3-4x annyit keresek. Szóval meglehet élni éhen nem halsz, de az nem nevezhető életnek. Nyilván vannak nálunk rosszabb helyzetben lévő országok is, ott nem szívesen élnék.

Az is igaz sokan panaszkodnak otthon, mégis megveszik a hiteles autót, a legujabb mobiltelefont, lapos tv-t. Mindenki nagyzol, nekem ilyen olyan cuccaim vannak, a rezsijét meg alig tudja fizetni, autója elromlim hónapokig nincs pénze megjavíttatni.

Nem azt mondom hogy jó a helyzet Magyarországon, mert nem hiába jöttem el, de ha az emberek fejében rend lenne, nem így gondolkoznának ahogy most, akkor sokkal jobban is élhetnének. Amíg az a világ van, hogy ha jó cuccaid vannak akkor vagy valaki, addig semmi nem fog változni. Ha felismerik hogy nem éri meg a sok stressz, a sok munkát ezen cuccok megszerzése, akkor fog elindulni egy folyamat....

2016. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Nagyon jól élünk, Borsodban, jelentem! Nem tudom miért gondolják egyesek, hogy itt csak csóróság meg putri van. Szabolcsban is meg lehet élni! Van munka, csak keresni kell, nem várni a sültgalambot! Én is találtam, és csináltam is magamnak!


Hozzáteszem, hogy sz@r autót is keveset lehet látni, folyamatosan dugók vannak, a plázák parkolójában hétköznap is alig lehet parkolóhelyet találni. Városokban egyre jobban kiépül a kertvárosi rész. Miskolcon, Nyíregyházán, Debrecenben is!


Lehet Magyarországon jól élni, tisztességes munkával is!

2016. febr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
53%

Ahhoz, hogy a Papa valahol felsővezető legyen, valószínű elég sok "alárendeltnek" kell lenni, akik 80-120e. közötti fizetésért dolgozzanak. Ők azok, akik panelban laknak, 10-15 éves kiskategóriás autókkal járnak (ha egyáltalán van), a Duna-partra járnak strandolni, és csak kívülről látták a Nobu-t vagy a Gundel-t.

Örülj annak ha mindenetek meg van, és ne fikázd a szerényebben de tisztességesen élő többséget. Lehet, hogy egyszer ők is megtapasztalják a gondtalanabb világot, ahogy nektek is jöhetnek még visszafogottabb időszakok.

...egyszer fenn, egyszer lenn... ;)

2016. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
69%
Én meglehetősen tehetős családból származom, de megdöbbent az, hogy itt megemlítik a Gundelt, meg a különféle nyaralásokat. Soha nem ettem még a Gundelben és egy átlag német, vagy osztrák is életében max. 5-10x eszik ilyen helyeken. Ráadásul nekik nem is ilyen a felfogásuk. Ott senkit nem érdekel kinek milyen ruhája, autója, telefonja van. Nem nagyzolnak ennyit, mint a magyarok. Ott nem gáz otthonról vinni szendvicset uzsira a suliba, nem gáz évekig ugyanazzal az iskolatáskával járni, nem gáz tömegközlekedni. Náluk a hétvégi családi program az a közös bringa, vagy gyalogtúra, míg a magyarok plázáznak meg sírnak, hogy vasárnap boltzár van. És a németek is és az osztrákok is dolgoznak rendesen. Azt látom, hogy itt csak mindenki nyarvog, de dolgozni senki se akar igazán. Mindezt úgy mondom, hogy nálunk is volt olyan fázis mikor cukroskenyér volt az ebéd.
2016. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!