Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak nekem nem szimpatikus ez...

Csak nekem nem szimpatikus ez a "nem kell manapság saját lakás" propaganda?

Figyelt kérdés

A munkaerőpiaci helyzetekre könnyű reflektálni, ha nem vagy röghöz kötve stb.

Szerintem meg csak azt akarják elérni, hogy ennyi biztos pontja se legyen az embernek. Biorobot 2.0 már saját lakás sem kell :D



2016. szept. 1. 20:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

nem az van, hogy nem kell, hanem az van, hogy nincs miből.


a bér arra se elég, hogy megélj belőle, nem az, hogy fizesd a hitelt, vagy hogy félretegyél saját lakásra.

2016. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

* most nézegettem az állásokat, Pest környékén betanított munkára 140*180bruttót adnak. 3 műszakra! Ennek kb 90-100e nettóban.


Kiadó lakások meg 75-80e nél kezdődnek + rezsi.

2016. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Nekem lenne miből lakást venni Budapesten, önerőből, de nem kell, inkább élek albérletben, a pénzt meg utazásra költöm nem tárgyak halmozására.
2016. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Már én is hallottam, de kétlem, hogy akik ezt a propagandát terjesztik jó szándékkal teszik. Mindenesetre úgy látszik aggodnak ha van magántulajdonod, ez jó jel.
2016. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Minimálbérből (márpedig ti arról beszéltek) a mai világban nem lesz lakásod itthoni munkából, max valami 12 négyzetméteres putri 4-5 millióért hitelre.
2016. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

# 3


Oszt ha kiöregszel, megszünik vagy elbukod a melód, elolvad a pénzed, mihez kezdesz.

Utca?

2016. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
#6: ugyanabban a helyzetben mihez kezdenel a torlesztendo lakashiteleddel?
2016. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

A világ arra megy, hogy nem kell birtokolni, elég a hozzáférés is.

Gondolj bele: ha van egy autód, az a nap nagy részében csak áll az utcán és égeti a pénzedet, hiszen öregszik, csökken az értéke, adót fizetsz utána stb... Mennyivel egyszerűbb, ha csak akkor fizetsz egy autó használatáért, ha szükséged van rá?


Ugyanez igaz egy lakásra is. Ha van egy saját lakásod, akkor abban benne áll 20-30-50 millió Ft inaktív tőke. Miközben fizeted a közös költséget, ingatlanadót, egyebeket. Néha fel is újítod. Közben meg ehet, másik városban tanulsz/dolgozol/udvarolsz/stb.


A saját lakás nem túl praktikus, jobb volna, ha inkább megteremtenéd a feltételeit a gondtalan bérletnek. És akkor ott élsz ahol akarsz, akkor költözöl amikor jól esik.

+1 érv: bérlőként simán lakhatsz olyan lakásban, amit nem tudnál megvásárolni!

2016. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

6. az ilyenesetre ott a tartalek

ha van lakasod es elbukod a melot akkor mibol tartod fenn a lakast? raadasul helyhez kotott vagy, meg munkat is nehez mashol vallalni.

Egyebkent mint az utolso mondja, a gondtalan berles felteteleit kell megvalositani.

Ez a hatalmas magantulajdon imadat meg csak ebben a hulye orszagban van, kulfoldon sokkal kevesebb a magantulajdon.

2016. szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8-as, elvileg igazad lenne, épp ezért az egyik ismerősöm el is adta a lakását, mondván inkább fizet kicsivel kevesebbet albérletre, mint törlesztőt, csak közben piszkosul felszaladtak az albérlet árak, ráadásul még nincs is (Bp.), úgyhogy most április óta havi szinten rettegésben él, hogy hol fog lakni , mivel nem tudja az eddig normális fizetéséből fizetni az egyre magasabb albérletet. (és már piszkosul bánja, hogy eladta, mert a törlesztő legalább fix volt)
2016. szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!