Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak nekem nem szimpatikus ez...

Csak nekem nem szimpatikus ez a "nem kell manapság saját lakás" propaganda?

Figyelt kérdés

A munkaerőpiaci helyzetekre könnyű reflektálni, ha nem vagy röghöz kötve stb.

Szerintem meg csak azt akarják elérni, hogy ennyi biztos pontja se legyen az embernek. Biorobot 2.0 már saját lakás sem kell :D



2016. szept. 1. 20:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

# 10


A példa ott sántít, hogy akkor ezek szerint vehetne most is lakást fix, alacsonyabb törlesztővel, ugye? Miért nem teszi?


Mert nem vehetne... ;-)

2016. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%
Meg mi lenne, ha venne, es zuhannanak az ingatlan arak, a kamat meg ugrana.
2016. szept. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

"A példa ott sántít, hogy akkor ezek szerint vehetne most is lakást fix, alacsonyabb törlesztővel, ugye? Miért nem teszi? "


Nem vehetne, mert a lakás árából törlesztette a lakáson fennmaradó hitelt - úgyhogy a példa nem sántít - csak egy kicsit gondolkodni kéne... (ha már Te is ilyen stílusban adod elő... :-( )

2016. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A pelda irrelevans, mert ahogy eseteben kedvezotlenebbe valt a berles, ugyanugy fordulhat a helyzet, lasd elozo hsz.
2016. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

Ó, Istenem, hogy mindig mindenbe bele kell kötni...

Csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy ami egy bizonyos gazdasági helyzetben jónak tűnik, az nem biztos, hogy 2 év múlva is jó. Még igazat is adtam a 8-asnak.

A példa nem irreleváns, mert szerintem nem mindegy, hogy valakinek van egy lakása és a biztos helyzetben (nem veszik el a lakást) nő vagy csökken a lakásának az ára vagy havonta retteg attól, hogy utcára kerül az albérletből...


De mindegy, nem is érdekel, belefáradtam abba, hogy írok valamit és állandóan beleköt valaki.

2016. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%

# 15


Nem akart senki beléd kötni. De rossz példát hoztál. A barátodnak nincs pénze lakásra, hitelt nem kap rá, vagy nagyon drágán, ezért bérel.


az meg irreleváns, hogy mennyi volt a törlesztője valamikor évekkel ezelőtt, és ahhoz képest menyi MOST a lakbére.


Almát az almával kell összehasonlítani.


Ha most kedvezőbb törlesztővel tudna lakást venni, mint a lakbér amit fizet, akkor igazad lenne. De mivel nincs pénze az önerőre (ha jól értem a szavaidat), így ez nem opció.

Ezzel az erővel azt is írhattad volna, hogy kapna egy lakást ajándékba, és akkor az olcsóbb mint egy bérlakás...

2016. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

" mert szerintem nem mindegy, hogy valakinek van egy lakása és a biztos helyzetben (nem veszik el a lakást) nő vagy csökken a lakásának az ára "


Hat ha nincs semmi hitel, az mar biztos helyzet, akkor igazad van.

2016. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Na végre valaki megértette :-)
2016. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

#8 "Mennyivel egyszerűbb, ha csak akkor fizetsz egy autó használatáért, ha szükséged van rá?"


Ez ott sántít, hogy lakásra folyamatosan szükség van.


Ha évente csak egy hónapot kellene bérelni, akkor tényleg olcsóbb lenne, mint megvenni.

2016. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jéé, itt járt a lepontozómanó :)
2016. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!