Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idő után évül el a bkv...

Mennyi idő után évül el a bkv tartozás és kell-e utána félni attól, hogy csekkeket küldözgetnek, vagy jönnek az adóbehajtók?

Figyelt kérdés

páromnak van bkv tartozása, több százezer forint. már több éves dolgok ezek, de még mai napig próbálkoznak rajta ezt behajtani. én ettől baromira tartok, a számlájára nem mer pénzt tenni, mert elvileg automatikusan levennék róla. ha lesz bármi a nevén, autó, lakás, akkor arra is ráterhelnék? illetve ha lenne közös tulajdonunk?

próbáltam utána nézni ezeknek, de vagy azt írjak, hogy 1 év az elévülés, vagy azt, hogy 5, de akkor még miért zaklatják még ezzel?


tudom, nem szép dolog bliccelni, ki is vagyok rá rendesen bukva, de ekkora összeget nem tudna sehonnan előkeríteni.


2016. okt. 13. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
1 év. Ahhoz, hogy behajtság először jogi útra kell tereljék az ügyet (fizetési neghagyás, per stb) csak ez után indulhat végrehajtási eljárás. Addig nem terhelhetnek semmit.
2016. okt. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elévülés akkor lép érvénybe, ha az egy év alatt egyszer se szólítanak fel. Ezt nem fogja hagyni a BKV, nyugi. Próbáljon részletfizetést kérni a párod, általában ha látja valaki a fizetési hajlandóságot, akkor rendesek szoktak lenni. Közös tulajdonra csak akkor terhelhetik, ha házasok vagytok és vagyonközösségben éltek, de arra vigyázz, hogy ha végrehajtó jön, akkor az gyakorlatilag bármit vihet a párod bejelentett lakcíméről, azt is, ami a te cuccod, ha nem tudod számlákkal bizonyítani, hogy a tied.
2016. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

na hát pontosan ettől félek én is... az a baj, hogy tényleg nem kicsit összegről van szó, és gondolom csak tovább nő... de mindenféle rémtörténetet olvastam már, hogy egy nő befizetett több mint 400ezret majd pár hónappal később megint jött egy levél, hogy még 120 ezerrel tartozik. aztán bement az Akácfába és közölték vele, hogy nem utaltak hozzájuk pénzt, és be ne fizesse a többit...

de ha elévül utána is ráterhelhetik a tulajdonára?

2016. okt. 13. 10:22
 4/10 A kérdező kommentje:
mármint, hogy tegyük fel 1 évig nyugi van, nem küld a BKV semmit, elméletileg elévül, aztán mégiscsak megpróbálják bahajtani, ilyen van?
2016. okt. 13. 10:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Ideje lenne fizetni. Ez miért nem merül fel? Apránként. Ugyanis jogosan követelik tőle. Nem megúszni kéne, hanem vállalni a felelősséget. Akkor is, ha nehéz és 10 évig tart. Ez nem zavar??
2016. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De igen, miota tudok rola probalom győzködni, hogy fizesse be.

De MÉG nem az én gondom. Es bízom benne, hogy nem is lesz az, de nen igazan tudok mit csinalni vele ezzel kapcsolatban

2016. okt. 13. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Mikor keletkezett a tartozás?
2016. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még nem a te gondod. De ha vele maradsz az lesz. Amúgy levonnám a következtetést arról, hogy milyen ember is ő valójában, ha ilyen helyzetbe keveredik, és esze ágában sincs megoldani azt. Maholnap fizetheted a tartozását, ha nem kapsz észbe! KORREKT ember ilyet nem csinál!
2016. okt. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenki csinal hülyeséget, de én nem akarok magamnak problemat belole, ezert noszogatom, hogy oldja meg. De őt is megertem valamilyen szempontból.

Egyebkent nem tudom pontosan mikori a bünti, szerintem 5eves mar lehet.

2016. okt. 13. 18:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy vett igénybe egy szolgáltatást (nyilvánvalóan nem egyszer)n hogy nem fizetett érte. Lebukik. Megbüntetik. (Nyilvánvalóan nem egyszer.) Évekig halogatja, tojik a cég JOGOS felszólításaira. Tojik a te fejedre, hogy a közös életetekben ez probléma. Sőt. Még te keresed a megoldást, hogy neked ne legyen károd belőle. Igénytelen, gerinctelen, gyáva, lusta... főnyeremény. De a fontos, hogy te megérted. Szép pár vagytok!
2016. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!