Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemesebb inkább öngyilkosnak...

Érdemesebb inkább öngyilkosnak lenni ha nem akarok számlákra meg kajára dolgozni örökké, idegesítő munkahelyeken?

Figyelt kérdés
F/25
2016. nov. 4. 22:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
...akarom mondani #5-ös voltam
2016. nov. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként a mellettem ülő senior alkalmazás fejlesztő fizetési papírján már nettó 1 millát láttam. Szóval érdemes elkezdeni legalább egy kis Java vagy C# programozást. Nehéz lesz a kezdés, de élvezetes a folytatás (én mondjuk powershellben élem ki magam)
2016. nov. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

12:

Kamu. Komoly cégnél itthon nem nézegetjük a mellettünk lévő fizetési papírját. Nekem csak elképzelésem van, mennyit keres a főnököm, illetve a munkatársaim (ők hasonlót, mint én).


Amit írsz fizetést az nem kamu, reális sztori, csak ahogy előadod, az nem az.


Aki pedig kételkedik, megjegyzem, 6 éve én is 70 körül kerestem, fejlesztő gyakornokként (40 órával számolva), most még nem 10-szeresét, hanem nettóban 6-szorosát.

2016. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy kissebb cég most, nem multi és az aszisztens osztogatta épp a fizetési papírokat és akkor láttam, hogy mennyi a fizetése a mellettem ülő fejlesztő kollégának.
2016. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
...persze nem akarok hiú ábrándokat kelteni senkiben, ez egy kivételesen magas fizó (egy svájci multi az ügyfelünk), de mivel magad a munkaerő hiány, ezért most igen jó fizetéseket lehet kiharcolni, ha az ember munkahelyet vált (esetleg megszellőzteti a munkahelyén, hogy kapott egy jobb ajánlatot)
2016. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

"Érdemesebb inkább öngyilkosnak lenni ha nem akarok számlákra meg kajára dolgozni örökké, idegesítő munkahelyeken?"


Bravó Balázska!! Az egyik kérdésednél azt írtad, hogy azért teszel fel ilyen kérdéseket, hogy segíts az embereknek megvilágosodni.. Nos, ez aztán marha nagy segítség, hogy ögyilkosságra buzdítod őket!!!


Amúgy meg Te nem dolgozol számlákra meg kajákra, hanem segélyen élsz és nem itthon,hanem Ausztriában.

Neked "csak" az alkoholról kéne leszokni és valami értelmes elfoglaltságot keresni - máris jól éreznéd magad :D

2016. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
...mondjuk így jobban belegondolva van 3 ismerősöm is, akkikkel annó kollégák voltunk és mostmár millán felül keresnek. Mindegyik más cégnél. Igaz 2 belőlül már vezető IT pozícióban, mert ugye van diploma, angol nyelvtudás, ambíció és szakmai tapasztalat (habár az egyik eléggé nulla szakmailag, csak régóta van a pályán)
2016. nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
8%

#12 büszke lehet az 1 millás fizetésére.. és el tud menni 3 hónapra Hawaira nyaralni.. vagy neki is a főnök osztja be az évi ~25 nap szabiját?


Utóbbi esetben kitörölheti a havi 1 millájával.

2016. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

3., 5., 10., 12., 14., 15.: 66%-os válaszolótól megkérdeztem, hol dolgozik, a válasz.: "a saját vállalkozásomban." - dzkg


"most meg 700 ezer (alkalmazottként)." - írja 66%-os Válaszoló. Alkalmazottként a saját vállalkozásodban?

Akkor nem inkább tulajdonos vagy?


Aztán itt már arra utalsz, hogy komoly cégnél dolgozol.: "Magyarországon dolgozok, de nem mint senior program tervező, hanem senior systems architect (a senior 5-7 év munkatapasztalatot jelent álltalában). Manapság nagy a munkaerő hiány az IT szektorban, egy komoly cég már szinte bármennyit fizet a jó szakembrekért."


Ő az alkalmazottad, hogy keres többet, mint te a tulajdonos? Te keresel tulajként nettó 700-at, ő pedig 1 millát?:

"Egyébként a mellettem ülő senior alkalmazás fejlesztő fizetési papírján már nettó 1 millát láttam. Szóval érdemes elkezdeni legalább egy kis Java vagy C# programozást. Nehéz lesz a kezdés, de élvezetes a folytatás (én mondjuk powershellben élem ki magam)"


Azt írtad nekem, hogy a saját vállalkozásodban dolgozol (66%-os).:

"Ez egy kissebb cég most, nem multi és az aszisztens osztogatta épp a fizetési papírokat és akkor láttam, hogy mennyi a fizetése a mellettem ülő fejlesztő kollégának."


OK, igen kisebb cég és a te céged.


Aki megszellőzteti, hogy munkahelyet vált azt kirúgják! Te itt ezzel a hozzászólásoddal ki akarod csinálni a konkurenciát, miközben nagy fizetésekről irkálsz...:

"..persze nem akarok hiú ábrándokat kelteni senkiben, ez egy kivételesen magas fizó (egy svájci multi az ügyfelünk), de mivel magad a munkaerő hiány, ezért most igen jó fizetéseket lehet kiharcolni, ha az ember munkahelyet vált (esetleg megszellőzteti a munkahelyén, hogy kapott egy jobb ajánlatot)"


Na jó, szerintem ne gondolj bele jobban, az emberi fantázia határtalan (buta az egyik, de millán felül keres, aha, ok, köszi...).:

"...mondjuk így jobban belegondolva van 3 ismerősöm is, akkikkel annó kollégák voltunk és mostmár millán felül keresnek. Mindegyik más cégnél. Igaz 2 belőlül már vezető IT pozícióban, mert ugye van diploma, angol nyelvtudás, ambíció és szakmai tapasztalat (habár az egyik eléggé nulla szakmailag, csak régóta van a pályán)"


Mondjuk az a buta, aki elhiszi, amiket itt leírtál.

Nézd kevesebbet az RTL KLUB nevű csatornát.


Egyébként, hogy megnyugtassalak, a 25 éves Kérdező is ugyanaz az LMP-s arc felfogásban, mint a 66%-os válaszoló.


Ki ne derüljön, hogy kiirkák kérdéseket egy GYK profilon, majd egy másik GYK profillal megválaszolja azokat!

2016. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Akkor most írj rá a másik 66%-osra (rám). Mert én alkalmazottként dolgozok Systems Architech-ként havi nettó 700-ért :)
2016. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!