Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem 5 millió forintot....

Örököltem 5 millió forintot. Mire érdemes elkölteni?

Figyelt kérdés
Politikusok és gazdag emberek mindig azt mondják hogy az első 1 millió Ft-ot ne kérdezték honnan van,a többit lehet. 20 éves vagyok és szülők hiányában rám szállt a nagyapám vagyona,az örökségem. 5 millió forint. Mibe fektessek? Van alap tőke. Hogy csináljak többet? Egyéni vállalkozás, de mi??
2017. jan. 6. 15:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Kérdésre.

Amibe látok fantáziát az hogy megvesz az ember egy lakást (igaz nem Pesten hanem vidéki város) majd felújítja és kiadja bérben. Sokat úgy lehet spórolni ha az ember jártas a kőműves szakmában. A lakásban közel megmarad ami értéket belefektettél, de közben pénzt is termel.

2017. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"A lakásban közel megmarad ami értéket belefektettél, de közben pénzt is termel."


Hát bocs, de én ezzel vitatkoznék... A lakáspiaci árak túlságosan felpörögtek, az albérlet, a jó helyen lévő ingatlan ára az egekben - nem bölcs dolog ilyenkor lakást venni, mert innen már nem nagyon hiszem, hogy sokáig van út felfelé.

Ha meg olyan helyen veszel, ahol olcsó, azt meg nem tudod hosszútávra kiadni, mert azért olcsó, mert nincs a környéken munka, nincs rá kereslet, stb.

Ha 5 milliója van a kérdezőnek, akkor 4 milliónál nagyon drágább lakást nem tud venni, mert van adásvételi szerződés, átírási illeték, stb.

Ráadásul egy háznak fenntartási költsége is van, s azt nem tudjuk, hogy a kérdezőnek van-e jövedelme, amiből akkor is ki tudja fizetni a rezsit, ha éppen nincs kiadva... Szóval szerintem az ingatlan nem feltétlenül jó ötlet...

2017. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Haver most akar venni 5 misiből egy lakást majd a testvérével(kőműves) felújítják kb 1-2 misiből majd ki akarja adni utána. 1 lakása van már így.

Ne Bp-ben gondolkodj! Ott tényleg elszálltak az árak.

Amúgy nem egy ember még azt is megmeri lépni hogy hitelt vesz fel hogy vegyen egy lakást, majd kiadja (feketén persze) és az albérlet árából kifizeti a kiadott lakását hitelét, majd X év után lesz egy "ingyen lakása".

2017. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazából rájöttem nem írtam annyira jó dolgot.


Szóval szerintem legjobb lenne ha felvennél valamennyi hitelt, ezt a pénzt hozzáraknád és akkor ahol laksz ott vegyél ingatlant és azt add ki.


Tehát ha Bp-i vagy akkor mondjuk belvárosban vegyél egy lakást, és azt add ki.

2017. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!