Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt értétek el...

Mennyi idő alatt értétek el az anyagi függetlenséget, miután kitűztétek azt célul?

Figyelt kérdés

Hány évesen tűztétek ki azt célul és hány évesek lettetek, amikor elértétek azt?

Továbbá, érdekelne, hogy ti hogyan értelmezitek saját anyagi függetlenségeiteket? :)


Nagyon köszönöm!


Üdvözlettel: egy ilyen céllal rendelkező 23 éves srác.


2017. febr. 24. 15:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

Az anyagi függetlenség korábban azt jelentette számomra, hogy a passzív jövedelemforrásaim többet hoznak és fognak hozni havonta, mint amennyi a megélhetésemhez szükséges. Azt gondoltam kb 356 éves koromra elérem


Azóta rájöttem pár dologra:


1: Nincs teljes, abszolút anyagi függetlenség, maximum annak látszata. Amit biztosnak hiszünk (pl részvénycsomagunk vagy lakáskiadásunk hozama, bankszámlán vagy otthon lévő készpénzünk) azt külső körülmények befolyásolják (pénzt elviheti a betörő, a cégeknek rosszul is mehet és nem fizetnek osztalékot, az állam ráteheti a pénzét a magántulajdonra és elveheti az ingatlanunkat vagy a bankszámlán tartott pénzünket).


2: Nincs teljes passzivitás, mindennel van egy kis munka (beszedni a pénzt a bérlőktől, ránézni a bankszámlára alkalmanként). Bizonyos módszerekkel lehet csökkenteni a passzivitási fokot.


3: Ahogy nő a befektetés/megtakarítás, úgy nő (mégha nem is arányosan) az igényszint. Ha van 50 (200, 1000) milliós vagyonod, akkor már nem ugyanarra az életszínvonalra vágysz, mint amire vágytál nincstelenként.


Amúgy most 38 vagyok és nem vagyok anyagilag független, bár van pár kiadott lakásunk ami fedezi a költségeink felét (a többi pénz többnyire vállalkozásból jön), illetve van elég időm, hogy nappali egyetemen tanuljak (hobbiból) a feleségemmel.

2017. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

" kb 356 éves koromra elérem "


= 35 éves koromra.

2017. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen tűztem ki ezt célul, most 26 vagyok és elég jól haladok vele szerencsére. Nekem az anyagi függetlenség azt jelenti, hogy nem kell munkába járnom ha nem akarok. Helyette a hozamokból, bérleti díjakból (kevés energiabefektetés mellett) már származik akkora jövedelmem ami eltart.

Azzal töltöm az időmet amivel szeretném. A felszabaduló szabadidő, igények miatt, viszont egyre több pénzre lesz szükség. Ha kizárólag csak ebből szeretnéd finanszírozni az életviteledet.


Először megeszed a párizsit is, utána már csirkemell kell, a végén a lazacot is unni fogod.

Vagy kezdetben örülsz ha le tudsz menni a helyi szórakozóhelyre, utána már Pestre fogsz járni, végül meg külföldi klubokba/fesztiválokra.

De ugyan ez igaz a nyaralásokra, autókra, ruhákra is.

Ha nem szabsz gátat az igényeidnek, akkor a világ összes pénze se elég. Az ember tényleg mindig többet akar, ezt magamon tapasztalom.


Én úgy érzem, hogy 35 éves koromra legkésőbb el fogom érni ezt az állapotot. De mivel mindig tevékenyen éltem, nem bírnám folyamatosan csak a semmittevést. Így valószínűleg havi 1-2 hét jól fizető külföldi munkát beiktatnék mindenképpen.


Szóval egy ilyesmi élethez, ha már megvan a lakásod, kocsid, igény szerint havi 2-300 ezer Forint szükséges minimum. (Mint írtam a sok szabadidő miatt). Ezt hívom én, az ezzel már valahogy elkaristolsz szintnek. (Minőségi kajára, egészségmegőrzésre el lehet költeni simán 100 ezret).

Utána jön a 4-600, ebbe már belefér egy kis luxus, több külföldi nyaralás, komolyabb autó stb.

A 7-1000-re mondom azt, hogy itt már nem nagyon kell centizned a lóvét, nézned a boltba, hogy mit veszel. Az alacsony magyar árak miatt, az eszetlen luxuson kívül igaziból mindened megvan.

Évi sok nyaralás, nagy kocsi, ház/penthouse, márkás ruhák, fejlett egészségmegőrzés, hajó esetleg, stb.

Én ezt tartom még egy egészséges, jó elérhető szintnek.


Amit a filmekben látsz, Ferrari, villa, méregdrága ruhák, VIP helyek, az 2-3 milliótól indul.

Itt már érdemes megvizsgálni, hogy megéri-e minden energiádat a pénzkeresésre lekötni. Nem-e az lesz a vége, hogy öregségedre eléred, csak már élvezni nem marad időd. (Láttam ilyen cégvezetőt). Vagy, akkora lesz a kontraszt az ismerőseid és közted, hogy lehetetlenné válik a közös programok szervezése. (Lottó nyertesek).


Szerintem egyébként a részmunkaidős kompromisszum se egy rossz megoldás. Havi 1-2 hetet könnyen le lehet dolgozni, és mellette rengeteg szabadidőd marad. A maradék pénzt pedig a befektetéseid hozzák természetesen. A következő években én is ilyenre szeretnék átváltani.

2017. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor már a "hogyanokra" is kitérhetnétek részletesebben, szerintem ez a téma érdekesebb része. Ki milyen portfóliót épít nagyjából stb. Szupertitkos részleteket nem kell elárulni.
2017. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

10 év, de 7 év volt a cél.

Túlzott rizikóvállalás az elején. A devizahitellel megszívtam. A mélypont, amikor hónapokig kajára sem maradt pénz a hitel kifizetése után.

Folyamatos ingatlanfeljlesztessel értem el, közben nem éltem nagy lábon. A muszály nagy úr. Évi 1,5-4 millió. Egyre több és több pénz visszaforgatasa, ahogy nőtt a bevétel. Most havi 400e a passzív jövedelmem (bev-ktg), a hitel és a rezsi kifizetése után. Nem fogok megállni, mert akkor unatkoznék. Lendületben vagyok...

Az elönye az idővel kialakult hihetetlen nyugalom és biztonság, de az eleje pont az ellenkezője volt.

2017. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 méhz válasza:
Sziasztok!Én egy kicsit későn tűztem ki magamnak ezt a célt.Bár mindig takarékos ember voltam.40 évesen vettem egy plusz ingatlant,a már meglévő mellé,amit bérletbe kiadtam.És ez az egész szemlélet meghatározhatatlanul elragadott magával.Most 46 éves vagyok,azóta növeltem ingatlanaim számát,és egyéb pénztermelő tevékenységeim is vannak(részvények).Ma már anyagilag független embernek érzem magam,plusz havi bevételeim 150 ezer/hó,bár még továbbra is dolgozom.Nekem a minimalista életvitelnél több kell,ehhez még számításaim szerint három év szükséges.
2017. dec. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

3igaza van ...olvastam róla és 300milliodnak kell lennie ahoz

Így tudj élni

2023. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!