Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megnyernétek a lottó...

Ha megnyernétek a lottó 5-öst, az elnyert összeget mire fordítanátok?

Figyelt kérdés

Ha megnyerném a főnyereményt én elsősorban vennék magamnak max. 15 millió forint értékben 1 kertes házat. Másrészt Szolnok városának a fejlesztésére, turisztikai vonzerejének növelésére fordítanám.

Ebből támogatnám az alábbi elképzelések megvalósítását:

- Halterápiás gyógycentrum a bőrbetegséggel élők gyógykezelése érdekében, hogy akár olcsóbban hozzáférjenek a szükséges kezeléshez.

- Roma tájház létrehozását is támogatnám, ahol értelmiségi romák foglalkoznának a fiatalokkal, pozitív példával szolgálva számukra. Így talán vissza lehet szorítani az ilyen fiatalok lemorzsolódását, erősödne az ilyen emberek identitása és ennek is meglenne a maga közösségformáló ereje. Továbbá az idejárók megismerhetnék, hogy régen a romák milyen mesterségeket űztek.

-Baromfitelep létrehozását is támogatnám, ezáltal munkahelyet teremtve elsősorban a mezőgazdasági és élelmiszeripari területen végzett szakembereknek, termelés irányító agrármérnököknek.

-Támogatnék olyan irányú törekvéseket is, mint burger king, kfc illetve ázsiai étterem nyitását, ahol az emberek megkóstolhatnak újabb és újabb különlegességeket, esetleg más országok gasztronómiájába is betekinthetnek.

- Továbbá fontosnak tartom 1 aut-info pont létrehozását, hogy az autizmussal élők és családjaik vidéken is segítséget, információt kaphassanak, és az ezzel kapcsolatos ügyintézés érdekében ne kelljen felmenni a fővárosba.


2017. márc. 1. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Saját lovarda nyitás, mellette egy nagy állatmenhely többféle állatnak, rendes személyzettel és elláttással. Vennék még egy pár lakást is amit kiadnék albérletbe így biztosítva van mindig a havi pénz, ha netán elfogyna a nyeremény.
2017. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Én végre hódolhatnék a szenvedélyemnek és az álmaimnak. Vennék egy kisebb régi kastélyt, amiben laknék, egy házat, amit albérletbe adnék. Műtárgyakat vásárolnék, alapítványoknak segítenék, olyan szakot végeznék az egyetemen amit szeretnék, amihez ugyan nincs elég pontom, de ki tudnám fizetni költségesen. A szüleim hátralevő életét biztosítanám anyagilag.
2017. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ha megnyerném a főnyereményt én elsősorban "


Bocs, de ki nem xarja le? :)

2017. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Eszednél vagy? Burger kinget , kfc-t támogatnál?

Piszok értelmes dolog.

2017. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Saját+család megélhetésére, +befektetnék

Mindenképp adakoznék belőle

2017. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled.

De a burger king, kfc támogatásával nem igazán.

Persze időnként szívesen eszik ott az ember, de szerintem egészségtelen.

Én nem fordítanék erre pénzt.

2017. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerényen költenél magadra :) 15 milkát keveslem egy kertes házra . Építenék pár klassz helyen eltérő stílusú kialakítású házakat amelyek környezettudatosan épülnének ( bontott téglából stb) . Készíttetnék pár éves gépekből full elektromos autókat motorokat profi ismerősömmel . E folyamatba belevonnák érdeklődőket hobbi elektronikai amatőröket stb hogy fejlődjenek . Ebbe a területbe fektetnék mert ez a jövő . Giccset gagyit kerülném . Hazai ruha textil ipart feltérképezném hogy egyáltalán lenne értelme később foglalkozni vele . Kerékpár készítés is érdekel van pár fejlesztési és újítási ötletem , ez hobbi célú terv nem befektetési szándék . Rokon jó ismerős segítése is alap lenne , amennyiben él vele akkor később is jó viszonyban maradnánk ha vissza él koptatnám .
2017. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Adakoznék és jól élnék.


Kedves utolsó előttem válaszoló,


régen komoly könnyűiparunk volt (ruha) sajnos, szétbarmolták. Nagyon jó minőséget gyártottak itthon, még nagy cégeknek is pl Nike.

Szakképzés még létezik ilyen irányban, szóval hajrá! :)

2017. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

300 milliót elköltenék házra, autóra, nyralásra, szórakozásra a következő 3 év alatt, a többit befektetném valami kockázatmentes dologba.

A 3 év alatt építenék kapcsolati tőkét majd utána erre alapozva kezdenék valamilyen vállalkozásba.

2017. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy lakást vennék mást nem igazán.
2017. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!