Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 180. 000 ft ból és úgy hogy...

180. 000 ft ból és úgy hogy senki sem ad munkát megélni se lehet sehol az országban, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Most nőttem fel szüleim ki akarnak vágni. Vidéken élek, az iskolám egy **** semmit nem ér, mert egy vidéki szakiskola...csak ez volt. Oda jártam 15 bunkó közé, de annak vége. Külföldre kevés kijutni, itt a falunkban nincsen munka számomra, máshol se tudnék lakást kaját fizetni, csak angolul beszélek, anglia k. drága és kilépett az EUból, a német nyelvesek már nagyobb előnyben vannak, mit csináljak, egész nap ezen töprengtem, tököm kivan, kilátástalanság, hogy a civilizációban egy tag ennyire kilátástalan helyzetben legyen. Régen elmentem volna ácsnak vagy szabónak, most meg már ahhoz is 50 papír engedély meg tököm meg vállalkozói meg marketing meg azámla kell.


Légyszi segítsetek. Utálom a hazámat.



#kilátástalan #2017 #elátkozott sötét civilizáció
2017. márc. 23. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Informatikusnak kellet volna tanulnod. Itt rontottad el. Nekem is annak kellett volna, nem jogásznak.
2017. márc. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Ment luxushajóra dolgozni. Jól megszeded magad pár év alatt, a családot se kell nézni, az angol áltlaában elég.
2017. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

El kell vállalni az első szembe jövő betanított munkát, aztán miközben lesz bevételed ráérsz töprengeni.

Egyébként milyen szakmád van?

A városban ahol dolgozom nagyon sokan azt csinálják, hogy szobát bérelnek (egész lakást egy fizetésből lehetetlen, hacsak nem keresel nettó 300 felett) és betanított munkát végeznek. Br. 170 környéke + műszakpótlékok, abból megoldják.

Közben meg keresni kell az előrelépési lehetőséget vagy a jobb helyet - senkinek se adják, mindenkinek mennie kell utána.


#1 - aham. vagy mérnöknek.

2017. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Luxushajón heti 7 napot kell dolgozni, 14 órát minden nap és aludhatsz együtt egy ablak nélküli kabinban 6 másik emberrel, közben nézheted, hogy a vendégek lógatják a lábukat.
2017. márc. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Csak halkan mondom, hogy aki lepontoz, az előállhatna a saját véleményével... :)
2017. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1:...mentem én volna mérnüknek, informatikusnak csakhogy egy 1500 fős poros faluban élek.
2017. márc. 23. 23:00
 7/12 anonim válasza:
hány éves vagy?
2017. márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a hajóra felveszik, és elég az angol. Pár hónap alatt összeszed annyi pénzt, hogy aztán már itthon is tud kezdeni magával valamit.
2017. márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Most nőttem fel szüleim ki akarnak vágni. "

- Miért? Ezen nem tudnál változtatni, megenyhíteni őket?


"az iskolám egy **** semmit nem ér, mert egy vidéki szakiskola.."

- Milyen szakiskola, milyen szakma? Azzal nem tudsz elhelyezkedni egy közeli városban? A munkáltatónak elvileg fizetnie kell az utazási költség nagy részét. Sokan utaznak napi 1 órát is - még itt Pesten is - hogy legyen munkahelyük.


"csak angolul beszélek"

- Milyen szinten? Van valamilyen szintű vizsgád belőle?


"anglia k. drága és kilépett az EUból, "

Anglia még nem lépett ki - csak megszavazta - a kilépési folyamat még 2 évig tart - addig szabadon lehet jönni-menni - de tényleg drága.

2017. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
#8: A luxushajóra dekoratív külső is kell, nem fognak oda felvenni lepukkadt embereket.
2017. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!