Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért akar ennyi 14-15 éves...

Miért akar ennyi 14-15 éves dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok. Én 14 évesen egyszer segítettem egy idősebb havernak szórólapot kihordani, egy fél napos meló volt, valami aprópénzért, aztán legközelebb érettségi utáni nyáron dolgoztam, majd egyetem alatt is többé-kevésbé. Gimiben egy olyan ismerősöm, osztálytársam nem volt, aki dolgozott volna, esetleg ilyen 17-18 évesen nyári szünetben.

Szóval miért van szükségük a mai 15 éveseknek annyira pénzre, hogy ahelyett, hogy a nyarat élveznék, dolgozni akarnak? (anyám le van százalékolva, apám pedig betanított munkás, mielőtt valaki azzal jön, hogy biztos mindent alám raktak)


2017. máj. 28. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Kell az ájfón.
2017. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én ugyan ezt teszem, nyári szünetben dolgozom.

- Nem lenne szükségem a pénzre, de persze jól jön, olyan dolgokra tudom költeni melyeket csak különleges alkalomra kapnék meg. Most például fesztiváljegyre fogok gyűjteni a jövő évre.

- Óriási probléma volt eddig hogy haszontalannak éreztem magam, unatkoztam, barátaim is alig voltak. Ezért döntöttem úgy hogy elmegyek dolgozni. Ez a nap háromnegyedében leköt, van mit csinálnom.

- Eddig 3 helyen voltam és ez remek tapasztalatszerzés. Soha nem akarnék olyan helyen elhelyezkedni ahol eddig voltam, de megtanultam azt is értékelni a maga formájában.

Vagyis azért csinálom hogy elüssem az időt és van némi haszna tapasztalatszerzés és pénz terén. Szabadidőm pedig ugyanúgy marad.

2017. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
32%

Nem tudnak mit csinálni, ettől felnőttnek érzik magukat.

Persze van, aki azért akar dolgozni, mert konkrét célja van...

2017. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Mi azzal a baj ha valaki dolgozni akar, és hogy élvezzék a nyarat ha nincs pénzük? Jobb ha dolgozik valaki mintha csak otthon ülne és marhára unná magát.
2017. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerettem volna dolgozni tinikoromban, de akkor még alig volt rá lehetőség. A városban 1 diákmunka iroda volt és csak a protekciósok kaptak munkákat. Ne mvolt különösebb célom vele, de a szüleim úgyis mindig güriztettek a családi panzióban és még pénzt sem kaptam érte, hát akkor már csak jobban megéri pénzért dolgozni, nem?
2017. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha a miértre nem jöttél rá, akkor sajnálom, de azt kell mondanom, nem vagy túl tájékozott. Ne vedd sértésnek, de tényleg így van. Gondoljuk akkor végig logikusan!


Tény, hogy őket még eltartják, tehát nem kajára, nem rezsire... stb kell nekik. Kettes számú tény, hogy az embereknek nincs szükségük pénzre. És ezt halál komolyan mondom, ha holnaptól barackért adnák a boltban az árut, mindenki a seggét törölni a pénzzel, és barackfáket ültetne... jó, szóval nem a pénz kell az embereknek, ez csak egy közvetítő eszköz a javakhoz. Hármas számú tény, fogyasztói társadalomban élünk, így az emberek többsége különböző javak és szolgáltatások után kajtat... a pénzzel kezében. Soha máskor a történelemben nem volt még ennyi lehetőség szórakozás terén, akinek manapság pénze van, szinte bármit megkaphat. Egyszerűen megfogalmazva: venni akarnak valamit a pénzből, ami szerintük fontos nekik. Ennyi, egyszerű, tudom, de levezettem neked, hogy értsd.


Ettől függetlenül persze van igazság abban, amit mondasz, lehet élvezni nyugodtan a nyarat, ha az embernek nincs akkora szükséglete, és szimplán a zsebpénzéből elvan. Én sem dolgoztam gimnazista éveim alatt, egyszerűen azért, mert nem éreztem szükségét, valahogy az én igényeimnek mindig elég volt a zsebpénz, az időt nagyobb értéknek tartottam, a hobbimra fordítottam, amit egyébként még most is űzök, és sokat fejlődtem azon idő alatt. Szóval nem bántam meg. Persze ez nyilván szubjektív, és add hozzá, hogy introvertált vagyok, plusz azt is, hogy a 2000-es évek elején az emberek még nem költöttek százezreket telefonokra.

2017. máj. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerű a képlet: az adott tini szeretne menő telefont/tabletet vagy elmenni fesztiválozni, de nincs pénze. A szülő meg azt mondja, hogy "fiam/lányom, keresd meg magadnak" és elmegy és megkeresi magának. Mi ezzel a baj? Én 16 éves koromban is diákmunkában adatrögzítőként dolgoztam, meg weboldalakat készítettem.
2017. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kell az ájfón mert az menő. Meg a pénz a netes játékokra. Meg sminkre, táskára, új ruhára, csajozásra, videókamerára, kutyára, stb.
2017. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!