Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használt autó vásárláskor...

Használt autó vásárláskor ilyenkor mi a helyzet? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Magánszemélytől vásárolt használt autó, hirdetésben kifogástalan, szervizelt, de a megvétel után hazamenet a kuplung megadta magát. Ilyenkor a javítási kölcség kire hárul?

2017. jún. 2. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:

legegyszerűbb esetben te fizeted. nehezebb esetben meg elkezdheted bizonyítgatni, hogy az a kuplung vajon már beteges volt, vagy szerencsétlen helyzetben tényleg idáig jó volt, és nálad romlott el.

főleg, ha az adás-vételi szerződésben benne van, hogy megtekintett, kipróbált állapotban vásároltad. használt autó lévén lehetnek benne ebből fakadó hibák.


nálam például a termosztát volt rossz, és erről nem szólt, akitől vettük az autót, sőt...hazaúton nézegettem, hogy hát nem melegszik a víz 50 fölé, pedig 20 km-t mentem hazáig. felhívtuk, és beadta, hogy ebben az évjáratban már nincs érzékelő...ami nyilván hülyeség. megmondtam neki, hogy ne nézzen már hülyének, ennyit azért én is tudok. végül nehezen kiharcoltam, hogy kifizesse a cserét, hiszen az biztosan nem hazaúton romlott el, hanem már olyan volt, csak elhallgatta.

2017. jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz behajtani az eladón, de ne remèlj sokat. Mielőtt megvetted, mehettél az autóval, megnèzethetted volna, stb. Ìgy màr siman mondhatja hogy te cseszted szèt hazfele menet. Bizonyitani nem tudod hogy mikor romlott el.
2017. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

tied az autó, tied a javítási költség.


Tavaly decemberbe vettem egy autót, kipróbáltam, 1 hétig használtam.. semmi baja nem volt. Megírtuk a szerződést, kifizettem, rá 1 héttel leállt menet közben 90nél az autópályán.. vártam 10percet, újraindult.. és mentem vele tovább mintha semmi baja nem lett volna.


szerelő... kiderítették, hogy a vezérlési probléma, amit az egyik behalt szenzor okozott. Csere..60rugó.


Ez van, beszoptam vele.. kifizettem, azóta semmi baja az autónak!


Használt autónál nem lehet megmondani, hogy mi mennyire kopott, vagy hogy az elektronikus részek mennyit bírják még..

2017. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!