Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Media Markts, pénzvisszafizeté...

Media Markts, pénzvisszafizetés, működik-e így?

Figyelt kérdés

Vettem egy telefont még tavaly Media Markt-ban, nagyjából másfél-két hónapja vittem másodszorra, garanciálisan vissza javíttatni.

Na nem sikerült nekik annyira tartani a 15 napos határidőt, ma bementem újra, mondták hogy nem tudták megjavítani a készüléket, ajándékkártyán odaadták a telefon árát.

(De egyébként nem tudtak egyszer sem felhívni, a 15 nap leteltével hetente jártam be egyik üzletükbe érdeklődni hogy mi van már, sose tudtak semmit mondani.)


Na én többet nem szeretnék Media Marktban vásárolni többet.

Ha most vennék olyan értékben valamit egyik üzletükben, mint amennyi az ajándékkártyán van,

és én azt a terméket 3 (vagy 14?) napon belül visszaviszem bontatlan csomagolásban cakkpakk,

kézpénzben visszaadják-e majd nekem a termék árát?


ÁSZF-ben ilyet olvastam ezzel kapcsolatosan:


"A visszatérítés során a Media Markt Online az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési

móddal egyező fizetési módot alkalmaz, kivéve, ha a fogyasztó más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja"


E szerint, ha kérem, úgy adják vissza a termék árát ahogy szeretném.


Vajon ez így is fog menni?



2017. jún. 20. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Eleve mért ajándékkártyán kaptad vissza az árát? Akkor kellett volna szólni, hogy te nem úgy kéred. Hozzájárulás szerintem azt jelenti, hogy ők mást ajánlanak és te hozzájárulsz, azaz elfogadod. Pl. ha kp helyett ajándékkártyát ajánlanak és te elfogadod. De igazából úgyis a Media Markt-on múlik az egész, illetve az ügyintézővel akivel kapcsolatba lépsz, őket kell megkérdezni.
2017. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem tudják megjavitani kérhettél volna kp-t, de így, hogy egy jó készüléket akarsz visszavinni, már csak ajándékkártyát fognak adni.
2017. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!