Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem valamit, amit nem...

Rendeltem valamit, amit nem kellett volna, most mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Cipőt kerestem őszre... találtam egy szépet, de sajnos nem volt a méretemben... Beírtam a cipő kódját google-ba és elkezdtem nézegetni a webshopokat. Találtam is egyet, ahol volt minden méret, ráadásul olcsóbb is volt kb. 10k-val. Meg is rendeltem. Előre kellett fizetni, de ebay-en is így megy, így ezzel nem volt gondom. Viszont a mai nap olvastam egy cikket, hogy mely oldalakon lehet hamis terméket kifogni és nagyon úgy néz ki, hogy sikerült belemennem egy ilyenbe. Már csak azért is, mert a tracking alapján Kínából jön és számlát sem kaptam e-mail-ben stb.


Itt a link a cipőről és egyben az oldalról: [link]


Ha nem veszem át a terméket, akkor van esélyem visszakapni a pénzt vagy mit tehetek annak érdekében, hogy visszakapjam a pénzt? Sajnos már úton van...


Meg ugye az is ott van, hogy ekkora összegű valamiért már kell fizetni azért, hogy bejön az országba...



2017. aug. 29. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Netes vásárlások esetében van 14 nap elállási jogod. Ha meg is érkezik, visszaküldöd, és visszakéred a pénzed. Ha pedig csaló az oldal, tehetsz feljelentést.
2017. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

cumi.


az oldal kölföldi domainen van, mögötte semmi cég, semmi elérhetőség.

Ha nem veszed át, akkor visszamegy kínába, a pénzed nem kapod vissza.

megpróbálkozhatsz bankkal, h chrageback--al húzzák vissza a pénzed mert át lettél verve, de sztem nincs sok esélye.


Nem paypal-al fizettél mi?

2017. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, a jövőre nézve elmondok pár tanácsot a netes vásárlásokhoz:

1.- SOHA ne vegyél olyan oldalról terméket, ahol a kapcsolatfelvételnél nincs telefon, cím, stb, azaz pontos elérhetőség. Nagyon sok olyan webáruház van, ahol csak email cím van megadva - itt szintén nem szabad vásárolni, mert egyszerűen nem válaszol az emailre - máshogy meg nem tudod elérni.

2.- "ráadásul olcsóbb is volt kb. 10k-val" - a legtöbb csaló azzal tudja "beetetni" a vevőt, hogy lényegesen olcsóbban árulják a terméket, a vevő megörül, hogy fúú, de jó üzlet és elfelejti az alapvető óvatosságot - bedől az olcsóságnak.

3.- "mely oldalakon lehet hamis terméket kifogni" - alapvető szabály, hogy azt, hogy egy termék hamis vagy sem, azt csak akkor fogod megtudni, ha KÉZHEZ KAPOD A TERMÉKET. Addig nem állíthatod valamiről, hogy hamis, amíg a kezedben nincs.


Nem tudom, hogy fizettél, de nem hiszem, hogy visszakapnád a pénzed, ha nem veszed át. És akkor se pénz, se termék.

Nem biztos, hogy igazam van, de talán lehet, jobban járnál, ha átvennéd (mert akkor legalább van valamid) és elkönyvelnéd ezt igen drága tanulópénznek, s ezen túl a fenti szabályok betartásával vásárolnál.

2017. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem volt paypal lehetőség, otp-n keresztül fizettem
2017. aug. 29. 09:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül egy gagyi hamisított "nike" sportcipő érkezett, mindenféle számla vagy egyéb papír nélkül.
2017. szept. 5. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!