Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi a helyes...

Ilyen esetben mi a helyes magatartás munkavállalói szempontból?

Figyelt kérdés

Amikor a mostani pozícióba kerültem, már előre jeleztem, hogy valamikor ősszel aktuális lesz egy műtét.

Majd amikor a sebész adott időpontot, azt is jeleztem (kb két héttel korábban tudtam meg).

Viszont a főnököm eléggé begőzölt rá egy hétre. Tőlem kérdezte, hogy mennyi ideig leszek távol (nem tudom, még a sebész se tudta előre megmondani, csak intervallumot). Majd hogy hogyan oldja meg a helyettesítésemet (ez nem a vezető kompetenciája?).

Ráadásul egy kisebb nátha miatt az orvos figyelmeztetett, hogy ha a műtét reggelén kicsit is piros a torkom, akkor lefújják, mert tüdőgyulladást okozhat az intubáció - letolnák a torkomból a fertőzést a tüdőmbe. Így kényltelen voltam néhány szabadnapot kérni, hogy itthon fekszik-nyugszik állapotban legyek a műtétig.


Szóval most ott tartok, hogy közeleg a műtét és fagyos a levegő körülöttem. Értem, hogy necces, hogy hetekre kiesek a munkából, de én is jobban örülnék, ha eleve nem lenne szükség a műtétre.


Közben rosszul érint, hogy most a vezetőség haragszik rám, mert "cserben hagyom őket".

Mit kellett volna máshogy csinálnom? Úgy érzem, hogy választás elé állítottak: vagy az egészségem vagy a munkahelyi megbecsülésem, netalántán az állásom... Nem érzem fair-nek, főleg, hogy jóval előre szóltam.


2017. szept. 15. 15:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként cégen belül, de másik egységnél hasonló volt, amikor terhes lettem. Amint az orvos igazolta, hogy élő terhesség (7. héten a 40-ből!), elmondtam a főnökömnek. Tehát volt még közel 8 hónap tervezni velem.


Ott is a szülés előtt 1 hónappal fagyos levegő, jajjhogyoldjukmeg, majd a szülésem után 2 hónappal lett helyettesem.

2017. szept. 15. 16:01
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Vannak ilyen szar helyek, előadják a világfájdalmát, hogy most mit csináljanak, persze abba szarnak bele, hogy az embernek hogyan alakul az egészsége. Igazából nehezen lehet velük mit kezdeni, hiszen ez elsősorban lelki terror, nehezen bizonyítható, nincs kézzel fogható eredménye. Ha pl. felmondanának amiatt, hogy elmész szülni vagy műtétre, azzal már lehetne valamit kezdeni, de gondolom odáig nem mennek el.


(Mellesleg ha 1 hónappal a távozásod előtt hisztiznek, mit csinálnának, ha felmondanál? Hiszen azt pont 1 hónappal előtte tudnák meg.)

2017. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Az élet igazságtalan, a főnököd meg rinyagép. Szóltál előre, innentől az ő dolga megoldani, nyilván nem a hobbid műttetni maga. Meg fogják oldani, hidd el, koncentrálj magadra és a gyógyulásra!
2017. szept. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Ez most egy színjáték, és azok szoktál előadni, akik nem tudnak előre gondolkodni és ezt a hiányosságukat a munkavállalón élik ki.

Én a Te helyedben nem foglalkoznék vele (egészségkárosító hatású), ha időnként "visszaütne" megjegyzésekben, "hangosan" jelezném, hogy előre és időben szóltam, tehát lett volna lehetőség alaposan felkészülniük rá.

2017. szept. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A cég alkalmazásában álló orvoshoz átmentem EKG-t csináltatni, szóba került a helyzet. Ő is azt mondta, hogy mivel nem egészségügyi cég, úgysem látják át szakértelem hiánya miatt. Az egészségem fontosabb, ha szeretném, ő szívesen leigazolja még azt a 20 percet is amit az EKG elvett. Amúgy tojjam le, az egészségem fontosabb, ne foglalkozzak a vezetőkkel.


Vicces, hogy pont úgy alakult, hogy a főnököm házon kívül volt pár napig. Így jobb híján a helyettesével tudtam beszélni, hogy a hülye náthám miatt itthon kellene maradnom, hiába nem érzem annyira rosszul magam. Mondta, hogy egy családtagját sokszor kellett műteni, ezért teljesen megérti. Menjek haza, elmondta mit írjak a főnökömnek.

Neki hálás vagyok, tényleg segíteni próbált.

2017. szept. 17. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!