Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintem jogos sajnos, de ti...

Szerintem jogos sajnos, de ti talán tudtok egy kiskaput?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A volt munkahelyemen győzködött a főnök és minden kolléga, hogy menjek le velük utoljára csapatépítőre ha már eddig sosem voltam. Elvileg a céges keretben benne van, hogy fizetett szállásom volt. Lefoglalták még májusban az én nevemre is. Júliusban munkahelyet váltottam és augusztusban lementem a csapatépítőre. Saját magam fizettem a kajámat egy étteremben, ott csak a szállást (vagy inkább a putrit) használtam. Eltelt 4 hónap és kapom a levelet a volt cégemtől, hogy jogtalanul vettem igénybe a keretet, ezért 2 éjszakára fizessek ki 25.000 forintot, mert ha nem akkor behajtják rajtam. Több okból sem értek egyet a dologgal, fe jogilag sajnos (szerintem) igazuk van. Fizessem be inkább szerintetek vagy érdemes elkezdenem kötekedni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. okt. 3. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy kacifántos kérdés, lévén elsőre egyértelműnek tűnik, hogyha nem dolgozol a cégnél akkor nem is mész velük bulizni.

Ám ha ott volt anno veletek egy munkahelyi vezető, aki JÓVÁHAGYTA, hogy te ott használd azt a szállást akkor ő biza nagyot hibázott és nem hajthatják be rajtad.


Én itt inkább utóbbira gondolok, aki megbukott a vezetőség előtt ezzel és most próbálja elsikálni a dolgot.

2017. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" Lefoglalták még májusban az én nevemre is. Júliusban munkahelyet váltottam és augusztusban lementem a csapatépítőre."


Tehát augusztusban már nem voltál a cég dolgozója, mégis lementél egy csapatépítő összejövetelre.

Mégis miért? De ekkor Te már tudtad, hogy nem vagy a cég tagja, nem egy csapat vagytok.

Bocs, ha úgy érzem, hogy ezt inkább egy jó nyaralásnak, bulinak szántad - de akkor viszont tényleg ki kell fizetned a szállást.


Amúgy meg gondolj bele a munkáltatóba: nem kicsit cseszik meg őket egy pénzügyi/munkaügyi ellenőrzésnél, ha kiderül, hogy augusztusban olyan ember nevére fizettek ki szállást, aki már július óta nem a cég tagja.


Szerintem nem érdemes kötekedni, mert ha perre viszik, úgyis megnyerik és akkor Neked még sokkal, de sokkal többet kell fizetned (25 ezer ft + perköltség)

2017. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért mentem el, mert nagyon jóban voltam a kollégákkal és napokon keresztül piszkáltak azzal, hogy menjek. Végül beadtam a derekam, de már megbántam. Egyrészt a főnököm piszkálása miatt sem érzem jogosnak, másrészt pedig amikor ki lett fizetve a szállás előre, még a cégnél dolgoztam.

Be fogom fizetni anyázva, mert sejtettem hogy jogilag semmi esélyem...

Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2017. okt. 3. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Na várjál... Azt írtad:

"Lefoglalták még májusban az én nevemre is."


Ebből számomra nem az derült ki, hogy májusban lett kifizetve, hanem az, hogy májusban csak le lett foglalva.

Ha kifizetve májusban lett, akkor nem biztos, hogy ugyanaz a helyzet.

Szerintem egy telefont megér, hogy itt is megkérdezd - elvégre hivatalosabb a válasz, mint itt :-)


[link]

2017. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!