Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit költ a családotok...

Mennyit költ a családotok élelmiszerre havonta?

Figyelt kérdés

Hány főre?


Csak azért érdekel, hogy összehasonlítsam a mi költségeinkkel.

Mi ugyan külföldön élünk, a bolti àrakban kètlem, hogy lenne számottevő eltérés, így forintba àtszàmolva mi havi 60 ezret költünk, vagy legalàbbis ez az ideàlis keret.

A férjem szerint rengeteg így is, viszont alig tudok vàltozatosan bevásàrolni (úgy, hogy főzök is).

Ő ragaszkodik hozzá, hogy mindig legyen otthon üdítő, több fèle friss gyümölcs és nasi is, emiatt sokszor havi 5-10 ezret bele kell fizetnem mèg a kiszàmolt kajapènzen túl.

Fogalmam sincs, hogy költhetnènk kevesebbet, úgy, hogy se a minősègben, se a mennyiségben ne legyen szàmottevő vàltozás.

(Elég alacsony az összbevételünk, mivel neki februàrig csak ösztöndíj és diákmunka a teljes bevétele, nekem meg csak diákmunka. Viszonyításképp: 900-1000€ körül van a létminimum egy főre, mi ketten vagyunk kb 1600€-ra, amiből megtakarítani is kell)


2017. okt. 5. 12:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Mi hárman kb 100 ezer havonta. Igyekszem spórolni, de kell hús,felvágott vagy tejtermék, abból sosem az olcsó szemetet veszem (néha még így sem sikerül kikerülni). A havi 60ezer 2 főre átlagban egy ezres naponta, fejenként....ettől már csak Úgy lehetne kevesebb, ha nem főzöl, csak szendvicsen és instant kaján éltek és nem vesztek nasit, zöldséget,gyümölcsöt,üdítőt,stb....
2017. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
Ketten vagyunk. Kb. 80ezer.
2017. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Most kiszámoltam, kettőnkre kb. 80 ezer. És most már értem, miért nem marad hó végére a fizetésből!
2017. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

50 ezer + 10 ezer Szèp kártya.

Húst, tojást ingyen kapunk.


Ketten vagyunk.

2017. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
2 főre olyan 70-80e-t. Én mondjuk a munkahelyemen reggelizek és ebédelek, az kb. 1500 ft naponta.
2017. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Tisztító mosószer havi 50€

Takarítás 50€

Zöldség gyümölcs 50€

Élelmiszer 70€

Tejtermék 30€

Hús 10€ (nagyon keveset eszünk)

Felvágott tojást kenyér 65€

Kávé 30€


Kb. 355€ két személyre

2017. okt. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
58%
Egy főre átlag 120k, ebben nyilván van rendes éttermezés is, plusz minőségi étel-ital. 30 per fő Magyarországon is rohadt kevés, de egyetemistaként én is ennyiből éltem.
2017. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

en egyedul elek, becsben diak vagyok itt es bevallom lesütött szemmel annyit költök egy emberre mint masok 2-3 emberre. 2 het alatt el tud reppeni 600 euro elelmiszerre, ebben benne van mondjuk a tusfurdo es ilyenek. mondjuk most meg könnyen beszelek mert a szuleim tamogatnak de nemsokaig lesz ilyen hawaii...azt tudom.

en azt veszem eszre, hogyha Pesten vagyok akkor kevesebb penzbol is kijövök ha atszamolom. olyan mintha Becsben pl többe kerulnenek a markas termekek (veszem azt a kindercsoki vagy a cola) de lehet csak bekepzelem

2018. jan. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!