Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a főnök behívna és négyszem...

Ha a főnök behívna és négyszemközt közölné veled, hogy szeretné ha jobban figyelnél a higiéniára mert néha elég büdös vagy te megsértődnél?

Figyelt kérdés
Pont ez történt ma velem, pedig fürdök minden nap csak olyan a munkám, hogy menni kell ide oda egész nap, első emelet és földszint között futkosok...megizzadok nap végére picit az tény de szerintem sértő volt, hogy azt feltételezte, hogy nem fürdök minden nap.Szerintetek?

2017. okt. 5. 17:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%
Sértődés? Szerintem inkább végtelenül szégyellném magam...
2017. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
szégyellem is de én fürdök rendesen meg tiszta vagyok nem érzem, hogy mulasztottam volna ilyen téren...észre se vettem, hogy szagom volt
2017. okt. 5. 19:39
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell felvenni. Inkább kérdezted volna meg, hogy

"Főnök, reggel zuhanyzok, perpill XXXX tusfürdő, dezodor,

tudna ajánlani valamit, ha ez kevés?"


A túlzott parfüm/dezodorhasználat is irritáló lehet mások

számára.


Aki pedig azt állítja, hogy sosem büdös, azt kb nem akar-

ják megbántani. Minden embernek egyéni a "szaga", amit

nem tud elnyomni még a legerősebb parfüm sem. De minden

szag sem ugyanolyan minden embernek, vagyis valakinek

"szúrja az orrát", valakinek "kellemes". Ez biológia már.

2017. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem az elmúlt 10 évben nem volt egy olyan kollégám se, akit be kellett volna panaszolni a főnöknél, mert büdös...


Igen, mindenkinek van egy alap testszaga, de aki normálisan tisztálkodik az kizárt, hogy zavarja a mellette ülőt, ha amúgy nem kóros a dolog. Ha meg kóros kezeltetni kell.

Amúgy meg megtalálni azt a napi rutint (erősebb dezodor, akár napközbeni tisztálkodás), ami megoldja a problémát.

2017. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
én se vagyok büdös ha nem kell rohangásznom fel alá...de hajtok mint az állat hogy jó legyen minden a cégnél mert kb én csinálok mindent és megkapom ezt a pofámba xD
2017. okt. 5. 20:38
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

13-as válaszolóval értek egyet. Ott helyben tisztáznod kellett volna a dolgot, és elnézést kérni, de Te mindent megteszel, hogy ne így legyen. Akkor legalább tudná, hogy nem igénytelen vagy, csak valami más gond is lehet.


Ha ez annyira erős és zavaró másnak, annak ellenére, hogy próbálod kezelni a dolgot, akkor én is javaslom, hogy orvosilag vizsgáltasd ki magad. Lehet, hogy valami egészségbeli eltérés okozza, és ha azt kezelik, megszűnik a gondod.


Nem hiszen, hogy kell szégyellned magad, ha mindent megteszel azért, hogy ne így legyen. Rém kellemetlen, az biztos, de még mindig jobb ilyen módon a tudomásodra hozni, mintha a folyosón, mások előtt szégyenítenének meg (persze ez az intelligencia hiányára vallana).


Nekem az egyik kolléganőmnek volt irdatlan kellemetlen szagú a lehelete. Nem bántón, de jeleztem neki, mert nem biztos, hogy tudott róla. Kihangsúlyoztam, hogy segítő szándékkal teszem, ne vegye magára.

Később elmondta, hogy a fogait csináltatja, reméli azzal elmúlik ez is. Úgy is lett.


Tehát lehet így is, és lehet nagyon paraszt módon intézni ezt.

Tipikus magyar szokás: Nem tudnak mást feltételezni, csak a legrosszabbat - kapásból.

2017. okt. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%

Azt azért észre lehet venni, ha valaki abszolút nem fürdik soha, vagy éppen a melótól izzadt meg!

Én például izzadós vagyok, ezért fürdök nyáron egy nap kétszer.


Engem jobban irritál a szájbűz, meg ha valaki beszélgetés közben büfögi rám a reggeli káváját.

2017. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
12%

"hajtok mint az állat hogy jó legyen minden a cégnél mert kb én csinálok mindent"

Az alkalmazottak 90%-a ezt gondolja magáról.

2017. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18-as, ja ismerős :D Amikor én is ezt gondoltam magamról, jött a létszámleépítés, és a cég ugyanúgy elketyegett -3 emberrel is :D
2017. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Az a baj h lefagytam mikor meghallottam mert eszembe se jutott volna h ezt mondja nem tudtam mondani kb semmit
2017. okt. 6. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!