Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az normális ha munka és...

Az normális ha munka és egyetem mellett kezdem azt érezni, hogy teljesen kimerültem?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozom, azóta jóformán nem vettem ki szabadnapot,emellett nappali képzésre járok. Így van,hogy reggel 8-tól este 7-ig haza sem tudok menni. Utána még heti 2x konditerembe is lemegyek. Most hogy kezdődik a vizsgaidőszak egyre nehezebben bírom. Mit lehet csinálni? Vegyek ki pár nap szabadságot tanulni/pihenni?

2017. dec. 6. 22:21
 1/4 anonim válasza:
92%

Igen, szerintem vegyél ki. A szervezetünknek a pihenés is kell.

Amúgy nyugati országokban például ez evidens, valamiért nálunk az a normális, hogy az emberek agyonhajtják magukat, de nem benned van a hiba, hanem a társadalom nyomatja belénk ezt a téves hozzáállást. Először magadra figyelj. Munkahelyen meg suliban is csak akkor tudsz jól teljesíteni, ha pihensz is rendszeresen.

2017. dec. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
Annyira csak nem lehetsz faradt ha tudsz menni kondiba
2017. dec. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vegyél ki pár nap szabid. Annyit nem ér az egész, hogy a jegyeidet a kimerültség miatt rontsd le.


2-es, a mentális és fizikai fáradság külön téma. Attól, hogy kimerült, attól még fizikai igényei lehetnek.

És attól, mert tanul és dolgozik, még nem kell elhagynia magát. Az a 2 alkalom nem sok idő, hogy attól fáradna el egész héten.

Ismerősöm volt olyan, hogy hiába ért haza éjfélkor, nem végzett olyan munkát, ami elfárasztotta volna, inkább csak lefárasztotta, de mégsem tudott aludni, ha még éjfélkor nem állt neki akár fát hasogatni a kazánba vagy nem ment el futni, mert a fizikai elfáradásra szüksége volt hozzá.

2017. dec. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Én is dolgozok teljes munkaidőben, tanulok msc-n(160 km-rel odébb), mellette tanítok egyetemen, napi legalább 1.5 órát vezetek és heti 4-et edzek. Sokszor én is hulla vagyok, mert csak az alváson lehet spórolni.
2017. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!